Na Pokljuki potekajo še zadnje priprave pred začetkom svetovnega prvenstva v biatlonu. / Foto: Gorazd Kavčič

Pokljuka pripravljena na prvenstvo

Manj kot dva tedna sta še do začetka svetovnega prvenstva v biatlonu, ki ga bo Pokljuka gostila med 9. in 21. februarjem. V organizacijskem odboru so predstavili potek priprav in spregovorili tudi o možnosti, da bi si tekmovanja na prizorišču ogledalo vsaj nekaj gledalcev.

Rudno polje – Svetovno prvenstvo v biatlonu na Pokljuki bo največji zim­skošportni dogodek v Sloveniji doslej. S promocijo so nanj želeli privabiti čim več gledalcev, tako domačih kot tujih, a jim je načrte prekrižala pandemija covida-19. Možnosti, da bodo najboljši biatlonci na svetu na prizorišču vendarle imeli vsaj nekaj podpore gledalcev, vendarle so.

Ogled tekem kot zahvala zdravstvenim delavcem

Tako je na sredini novinarski konferenci pojasnil Jelko Kacin, predsednik OO Pokljuka: »Še vedno si prizadevamo, da bi gledalce pripeljali vsaj v manjšem številu, da bi tisti, ki so se že dvakrat cepili proti covidu-19, lahko v živo navijali za domače in tuje biatlonce. V tem trenutku so že cepljene najstarejše generacije, nad osemdeset let, ob njih pa še zdravstveni delavci in delavci v domovih za starejše. To pa sta kategoriji, ki sta v zadnjem letu nosili največje breme pri spopadanju s koronavirusom. Nekako v zahvalo tem najbolj izpostavljenim delavcem bi jim s posebnim povabilom omogočili ogled tekem v živo. Simbolično pa bi bili tudi predstavniki vseh gledalcev. Obenem pa s tem odpiramo možnosti za druge športne prireditve, da bi tisti državljani, ki bodo cepljeni, šport lahko naredili bolj živ, kot je bil v preteklem letu. Veliko bo odvisno od tega, kaj se bo zgodilo v prihodnjih dneh. Sicer pa računamo, da si bo tekmovanje na televizijskih ekranih ogledalo kar 170 milijonov ljudi.«

Ne glede na to, ali gledalci na prizorišču bodo ali ne, pričakujejo, da bo prvenstvo uspešno. Pokljuški delavci so ob obilici snega opravili odlično delo in se že ukvarjajo z zadnjimi podrobnostmi. »Kar je dolgoročno pomembno, pa je, da imamo tudi veliko boljšo infrastrukturo. Sanirala se je akumulacija vode, gozdni rob, imamo razširjeno cesto, odstavni pas tik pred vojašnico, kjer je omogočen boljši dostop in parkiranje, imamo novo optično povezavo in najboljše nastavke, da skupaj z občinama Bled in Bohinj nadaljujemo to biatlonsko tradicijo. Želimo si seveda tudi, da bi naša ekipa na čelu z Jakovom Fakom uspela doseči tudi kakšen izjemen rezultat. Seveda pa je želja tudi, da bi vsi tekmovalci, ki bodo prišli na Pokljuko, ostali zdravi do konca prvenstva,« je dejal Kacin.

Urejajo še zadnje detajle

Tim Farčnik, generalni sekretar OO Pokljuka, je povedal, da je prijavljenih 350 tekmovalcev in 450 spremljevalcev iz 32 držav: »Čakamo zadnje prijave. Na prvenstvu pričakujemo udeležence iz 36 držav, akreditiranih imamo tudi že 519 članov organizacijskega odbora in 378 predstavnikov medijev in medijskih delavcev, ki bodo poskrbeli, da bo šla slika in zgodba s Pokljuke v svet. V živo bo poročalo 21 televizijskih in radijskih postaj, zaradi situacije s covidom-19 pa številne tudi od doma. Pandemija na tekmovalni program ni vplivala, spremenjen pa je seveda spremljevalni program. Na Bledu ne bo slovesnosti ob odprtju, kakršna je bila načrtovana, prav tako ne podelitev. To pa ne pomeni, da Bled in Bohinj ne bosta živela s prvenstvom. V teh krajih bomo namestili več kot 1200 akreditiranih udeležencev.« Dobro delo pokljuških delavcev je pohvalil tudi tekmovalni direktor Mednarodne biatlonske zveze Borut Nunar: »Prizorišče je pripravljeno, kot mora biti v tem času, o tem sem se prepričal na lastne oči. Mnogokrat govorimo o pomanjkanju snega, zdaj imamo obratno situacijo in ga je prej preveč. Ampak Pokljuka je pripravljena, zadnji detajli se sicer še urejajo, a z veseljem lahko ugotovim, da sta prizorišče in organizacijski odbor pripravljena na izvedbo.«

Prvi tekmovalni dan na Pokljuki bo sreda, 10. februar, s tekmo mešanih štafet.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / četrtek, 11. julij 2013 / 11:25

Reševanje spremljala nevihta

Med sobotnim reševanjem zaplezanih alpinistov na območju Planjave, ki so ga izvedli na klasičen način, se je razbesnela še nevihta.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / četrtek, 24. december 2009 / 07:00

Elan s poravnavo po 19 letih brez hipotek in brez dokapitalizacije

Družba Elan je v sredo podpisala sodno poravnavo med Elanom, KIH in Gorenjsko banko za izbris zastavnih pravic na Elanovih nepremičninah.

Kronika / četrtek, 24. december 2009 / 07:00

Poplave možne tudi na Gorenjskem

Zaradi dolgotrajnega deževja tudi na Gorenjskem danes in jutri obstaja možnost poplav večjega obsega. Najbolj ogrožena bodo porečja Poljanske in Selške Sore, Save Bohinjke in Tržiške Bistrice.

Prosti čas / četrtek, 24. december 2009 / 07:00

Znani Slovenci o prazničnem vzdušju

Decembrsko praznično vzdušje se bliža vrhuncu. Nekaj znanih Slovencev smo povprašali, kako bodo preživeli božične praznike, kako si pričarajo praznično vzdušje in s čim bodo obdarovali svoje bližnje.

Kranj / četrtek, 24. december 2009 / 07:00

Veselimo se praznikov

Prihodnja dneva bosta praznična: jutri božič, dan zatem državni praznik.

GG Plus / četrtek, 24. december 2009 / 07:00

Mir v nas in okrog nas

V prazničnemu času si skoraj ne drznem pomisliti, da bi vam pamet solila z vzgojnimi nasveti.