Sredstva tudi za številne projekte

Osnutek proračuna Občine Cerklje predvideva nekaj večjih projektov, ki se jih bodo lotili v prihodnjem obdobju.

Cerklje – Cerkljanski občinski svetniki so na nedavni seji potrdili osnutek proračuna za prihodnje leto, ki ga bodo v drugem branju dokončno potrdili ta mesec. Obeta se nekoliko težji proračun od letošnjega. Predvidenih je namreč 12,46 milijona prihodkov in 17,56 milijona odhodkov. Svetniki, ki so osnutek soglasno potrdili, so proračun ocenili kot razvojno naravnan. V načrtu razvojnih programov namreč obeta več smelih projektov, ki že tečejo oz. se jih bodo v Cerkljah še lotili v prihodnjem letu.

Med pomembnejšimi je župan Franc Čebulj podaril gradnjo zdravstvenega doma v Cerkljah, katerega vrednost ocenjujejo na 1,3 milijona evrov. Občina pa bo financirala tudi izgradnjo pokritega šotora z umetno travo v Nogometnem centru Velesovo v skupni vrednosti nekaj manj kot šeststo tisoč evrov.

Financirali bodo izgradnjo kanalizacijskih vodov v osrednjem delu Zaloga, česar se bodo skupaj z ostalo spremljajočo infrastrukturo lotili prihodnje leto. Prav tako pa imajo v načrtu kanalizacijska dela tudi v osrednjem delu Cerkelj skupaj z elektrifikacijo, plinifikacijo in izgradnjo optičnega omrežja. Krajše kanalizacijske odseke bodo uredili tudi v Poženiku, Dvorjah in Lahovčah, na Cerkljanski Dobravi pa bodo uredili prečrpavanje. Dogradili in obnovili bodo tudi mrliške vežice v Cerkljah, za projekt pa že imajo gradbeno dovoljenje.

V teku je novelacija krvavškega vodovoda, za katerega si Cerklje skupaj z ostalimi sodelujočimi občinami prizadevajo tudi za pridobitev evropskih sredstev. »Projekt podpirajo vse občine vključno s Kranjem, tako da ni več bojazni, da bi odstopila katera od občin, ki je že v sistemu,« je pojasnil Čebulj, ki je optimističen tudi glede vzpostavitve aglomeracije na območju Krvavca, kar bi upravičilo gradnjo kanalizacijskega sistema na tem področju, za kar si v Cerkljah že dlje časa prizadevajo.

Prihodnje leto se bodo lotili tudi obnove vodovoda na Štefanji Gori, ki bo nato prešel v last občine in upravljanje komunalnemu podjetju. Skupaj bodo za komunalno dejavnost prihodnje leto namenili dobrih pet milijonov evrov proračunskih sredstev.

Med drugim načrtujejo še gradnjo javne razsvetljave na Ambrožu v okviru projekta Temno nebo ter opremljanje otroških in športnih igrišč v okviru Lokalne akcijske skupine, za kar bodo pridobili tudi evropska sredstva. Svetniki pa so bili veseli tudi povečanja sredstev za gasilce v občini.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / ponedeljek, 27. junij 2022 / 07:59

Participativni proračun ostaja

Tudi naslednji proračun Občine Radovljica bo deloma pripravljen kot participativni proračun, poimenovan Projekt za moj kraj. Za vsako od petih območij v občini dodeljenih štirideset tisoč evrov.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / ponedeljek, 18. julij 2016 / 20:10

Ljubezen gre skozi želodec

Kuharski mojster Jože Godec je pripravil kulinarično-vinsko popoldne v Gostilni in penzionu Resje na Nemškem Rovtu, ljubljanski butični hotel Cubo pa je praznoval svoj peti rojstni dan.

Kronika / ponedeljek, 18. julij 2016 / 19:43

Počasneje mimo Jesenic

Po avtocesti mimo Jesenic tudi prepoved prehitevanja za tovorna vozila

Zanimivosti / ponedeljek, 18. julij 2016 / 19:41

Brez vode ni življenja

Poslanci državnega zbora so z dvotretjinsko večino sprejeli predlog za ustavni vpis pravice dostopa do pitne vode. Se zavedamo neprecenljivosti te naravne dobrine?...

Šport / ponedeljek, 18. julij 2016 / 19:40

Čestitke evropskim podprvakom

Kljub številnim lovorikam je naslov klubskih evropskih podprvakov za traške balinarje največji uspeh, z njim pa so si zaslužili tudi čestitke domačega župana Mihe Ješeta.

Bled / ponedeljek, 18. julij 2016 / 19:33

Polepšali jim bodo počitnice

Petra in Niko Rakovec iz Zasipa sta se odločila, da bosta enega od svojih apartmajev poleti oddala brezplačno v najem socialno ogroženi družini, ki si sicer letos dopusta zaradi finančne stiske sploh...