Blaž Belehar, vršilec dolžnosti ravnatelja OŠ Naklo

Šola stoji na dobrih temeljih

Tako ocenjuje Blaž Belehar, vršilec dolžnosti ravnatelja Osnovne šole Naklo. Doslej je bil učitelj športne vzgoje.

Naklo – Prejšnji teden je odšel iz Osnovne šole Naklo dosedanji ravnatelj Boris Černilec. Vodenje je prevzel Blaž Belehar, katerega je svet šole imenoval za vršilca dolžnosti ravnatelja. V pogovoru za naše bralce je povedal nekaj o sebi, svojem dosedanjem delu in ciljih pri vodenju šole.

»Izhajam iz Kranja. Živel sem na Kokrici in Planini. Nato smo naredili svojo hišo v Vogljah pri Šenčurju, kjer drugo leto prebivam z družino. Sem profesor športne vzgoje. Sedem let sem bil kondicijski trener moške B reprezentance alpskih smučarjev pri Smučarski zvezi Slovenije. Jeseni leta 1998 sem se zaposlil v Osnovni šoli Naklo, kjer sem poučeval športno vzgojo. Ob delu končujem šolo za ravnatelja. Čeprav sem imel ambicije za to dolžnost, me je nenadna ponudba za vodenje šole v Naklem presenetila. Bil sem pred težko odločitvijo. Ocenil sem, da imam potrebne organizacijske sposobnosti. Zaupam v strokovni kader na šoli, ki mi je obljubil pomoč. Glede na to sem ponudbo sprejel. Čakajo me novi izzivi, pri katerih bodo koristne dosedanje izkušnje. Naša šola stoji na dobrih temeljih. Zato nameravam nadaljevati odlično zastavljeno delo. Sledil bom tudi novostim in podprl spremembe, če bodo potrebne. Z županom Občine Naklo sva se že pogovarjala o nujnih naložbah v šolske stavbe. Letos načrtujemo zamenjavo oken v podružnični šoli Podbrezje. Z denarjem, ki ga zbira šolski sklad, bomo opremili otroško igrišče pri tej šoli z novimi igrali. Občina je že kupila zemljišče za nov vrtec v Naklem. Ker je sedanji vrtec premajhen, bo nujna gradnja večjega,« je povedal Blaž Belehar. Dejal je še, da je prišel na delovno mesto učitelja športne vzgoje v Osnovni šoli Naklo Matjaž Zupin Muzik iz Strahinja.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / sreda, 26. junij 2013 / 10:00

Noči polne lune

Dvodnevni festival Noč v Bitnjah je z znanimi glasbenimi zasedbami znova privabil množice obiskovalcev, ki so poleg koncertov lahko uživali tudi v romantičnem kampiranju ob polni luni.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / / 07:00

Okuženi z gripo okrevajo

Vsi trije bolniki, ki so jim od petka do danes potrdili okužbo z novim virusom gripe A (H1N1), okrevajo.

Gorenjska / / 07:00

Za novo gripo zbolel še moški

Za ženskama, ki sta se vrnili iz Amerike, je za novo gripo zbolel še moški, ki se je v Slovenijo vrnil iz Francije. Ustrezna higiena je najboljša preventiva pred širjenjem okužbe, opozarjajo na Inštit...

Kronika / / 07:00

Heroin jih je spravil v zapor

Na kranjskem sodišču so na zaporne kazni obsodili brata Mateja in Jureta Omana ter Albanca Ardiana Cano, obtožene organizirane trgovine s prepovedanimi drogami.

Jezersko / / 07:00

Jezersko je praznovalo

Jezersko - Občina Jezersko nima uradnega občinskega praznika, pač pa 19. junija v spomin na dogodke iz druge svetovne vojne praznuje še stari krajevni praznik. Ob tej priložnosti...

Šenčur / / 07:00

Po čem bo odslej kanalizacija?

V Šenčurju razmišljajo, kako rešiti problem, ki so ga povzročili neplačniki obvezne priključnine na kanalizacijsko omrežje v Šenčurju in Srednji vasi.