Hišo ob zdravstvenem domu so pretekli mesec porušili, vsaj na začetku pa bo zemljišče urejeno v parkirišče. / Foto: Vilma Stanovnik

Zapuščeno hišo so porušili

Nevarne in že vrsto let zapuščene hiše ob škofjeloškem zdravstvenem domu ni več, saj so jo prejšnji mesec porušili.

Škofja Loka – Blizu zdrav­stvenega doma v Škofji Loki je bila vrsto let zapuščena hiša, ki je propadla, nad vhodom pa je imela hišno številko Stara cesta 14.

Hiša je bila zaraščena, v njej je bil nered, vsak pa je vanjo lahko tudi vstopil. Na domači Občini Škofja Loka so se zavedali, da je stavba lahko tudi nevarna, in so jo za silo vzdrževali, saj so odkupili večinski del, pri tem pa so uveljavljali predkupno pravico. »Eden od solastnikov je v tujini in ga še iščemo, da bi lahko kupili še njegov delež,« je lani februarja v imenu Občine Škofja Loka pojasnila vodja Oddelka za pravne zadeve in nepremično premoženje Polona Gortnar.

Pred kratkim so hišo porušili, kot so povedali odgovorni na Občini Škofja Loka, pa jim je prej uspelo vzpostaviti stik s solastnikom nepremičnine, ki živi v Franciji. »Dogovorili smo se o odkupu solastniškega deleža, istočasno pa je solastnik dal soglasje, da se ta zapuščeni in nevarni objekt lahko takoj poruši,« so pojasnili in dodali, da se bo zemljišče v prihodnje namenilo za razvoj zdravstvene dejavnosti na tem območju, vsaj v začetku pa za ureditev parkirnih površin za potrebe obiskovalcev Zdravstvenega doma Škofja Loka.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / sobota, 16. junij 2007 / 07:00

Kje je ekološka zavest?

»Na Jesenicah na Verdnikovi 40 večina stanovalcev nima zavesti, kaj šele odgovornosti za lastne odpadke. Ekološki otok imamo slabih sto metrov od bloka, na križišču v našo slepo ulico...

Objavljeno na isti dan


Splošno / sobota, 1. december 2007 / 07:00

Kegljači na ledu začeli novo sezono

Pri Zvezi za kegljanje na ledu Slovenije, ki ima sedež na Jesenicah, so pripravili program prvenstev in turnirjev v novi sezoni. Državno moštveno prvenstvo so že začeli. V prvem krogu na Bledu je...

Splošno / sobota, 1. december 2007 / 07:00

Nov film o ekstremnem kolesarju Juretu Robiču

O bitki s pet tisoč kilometri ameriških cest in predvsem o bitki s samim seboj govori najnovejši film o ekstremnem kolesarju Juretu Robiču.

Splošno / sobota, 1. december 2007 / 07:00

Obetavna generacija mladih košarkarjev

Konec novembra je tekmovalno sezono 2007 zaključila najmlajša kategorija košarkarjev KK Jesenice - dečki, stari do 14 let.

Splošno / sobota, 1. december 2007 / 07:00

Aids - vsako minuto se okuži enajst ljudi

HIV in aids sta verjetno najpogostejši kratici, uporabljeni 1. decembra. Svet od leta 1981 na 1. decembra obeležuje svetovni dan boja proti aidsu. Čeprav v medijih vse prevečkrat ponavljajo infor...

Splošno / sobota, 1. december 2007 / 07:00

Prednovoletni čas in naši hišni ljubljenčki

Približuje se zima, otroci se že vesele snega, prav vsakogar od nas se bo dotaknilo tudi prednovoletno pričakovanje, hitenje, izbiranje daril, in še preden se bomo utegnili obrniti, bo konec leta i...