Donavska kolesarska pot, 7. del
Prenočili smo v Regensburgu v središču mesta. Prejšnji večer smo se sprehodili po starem mestnem jedru in si ogledali glavne znamenitosti, od katerih sta najpomembnejši katedrala, ki izvira iz 8. stoletja, in Kamniti most, ki sega v 12. stoletje in je eden od najstarejših ohranjenih mostov na Donavi. Zjutraj je deževalo in polovica skupine se je odločila, da ne bo kolesarila. Druga polovica je začela kolesariti kljub dežju. Dež ni bil premočan in tudi mrzlo ni bilo. Kolesarili smo po levem bregu, v nekaterih delih po kolesarskih poteh tik ob Donavi, sicer pa po lokalnih cestah. Na hribu nad reko v bližini kraja Donaustauf stoji Walhalla, neoklasicistična zgradba v obliki templja, ki jo je zgradil bavarski kralj Ludvik I. in spominja na grški Partenon.
V kraju Pondorf, ki je znan po cerkvi Petra in Pavla iz leta 1700, smo se srečali s skupino v kombiju. Dopolnili smo zaloge vode in nadaljevali pot. Za nekaj časa je dež popolnoma prenehal, a potem je kmalu spet začelo deževati in dež je postajal vse močnejši, tako da smo se odločili za odmor v vaškem bifeju. Ko je dež nekoliko ponehal, smo nadaljevali do mesta Straubing, kjer smo bili dogovorjeni za opoldanski postanek in malico.
V nadaljevanju smo se vozili po kolesarskih poteh med polji in travniki. Dež je prenehal in kolesarjenje je bilo vse prijetnejše. Pot nas je vodila skozi manjša naselja in dve mesti – Bogen in Deggendorf, ki je znan po pokolu judov leta 1336. Ves dan smo kolesarili po levem bregu, le zadnjih deset kilometrov smo vozili po desnem bregu. Etapo, dolgo 116 kilometrov, smo zaključili v manjšem kraju Pleinting, ki leži tik ob Donavi. Ustavili smo se v vaški gostilni in si po dolgi poti privoščili osvežilno pijačo. Ko smo gostilničarju začeli razlagati, kje bomo prenočevali, se je izkazalo, da »našega« hotela v njihovem kraju ni. Poklicali smo kolege iz skupine, ki se je peljala s kombijem, in izvedeli, da so oni že v hotelu. Po nekaj telefonskih klicih in usklajevanju smo končno ugotovili, da smo mi na »cilju« v kraju Pleinting ob Donavi, oni pa v hotelu v kraju Plattling ob reki Isar, 25 kilometrov stran. Glede na to, da smo si privoščili tudi kakšno »močnejšo« pijačo, smo se dogovorili, da nas Marijan pride iskat s kombijem. V gostilni je bilo poleg nas še nekaj domačinov, s katerimi smo se, medtem ko smo čakali na prevoz, zapletli v pogovor. Med njimi je bil tudi velik oboževalec Avsenikov in čas nam je ob Avsenikovih vižah, ki smo jih predvajali kar na telefonu, hitro minil.