Graditi ali vsaj vzdrževati
Te dni v Kranju poteka javna razprava o strategiji trajnostnega razvoja občine, na eni od najbolj živahnih okroglih miz pa so se zbrali tudi športni delavci, ki jim ni vseeno, kakšen bo razvoj športa v prihodnjih petnajstih letih.
Kranj – Ali je v Kranju bolj pomembno zgraditi nove športne objekte ali je treba vse moči (in denar) nameniti vsaj najnujnejšim vzdrževalnim delom in obnovi obstoječih, je bila le ena od dilem udeležencev torkove okrogle mize za področje športa in rekreacije, ki jih pri Mestni občini Kranj pripravljajo ob javni razpravi o strategiji trajnostnega razvoja do leta 2023.
Dejstvo je, da je v kranjski občini veliko športnih objektov, po zaključeni gradnji pa je večina ostala breme občinskega proračuna. Tako sta letni in zimski olimpijski bazen glede stroškov obratovanja in vzdrževanja luknji brez dna, ideja pripravljavcev strategije razvoja pa je, da bi se lahko delno financirala tudi kot turistična objekta, potrebna bi bila le preureditev v vodni park s komercialnimi vsebinami. Tu pa se pojavi »past«, saj bi naenkrat v bazenih zmanjkalo terminov, ki jih za svoje delo (treninge in tekme) nujno potrebujejo klubi, ki se ukvarjajo z vodnimi športi (plavalci, vaterpolisti, potapljači). Tudi na to in na dejstvo, da načrtovalci strategije niso znali potegniti meje med športom in rekreacijo, so bili očitki udeležencev okrogle mize, ki so bili sicer prepričani, da je načrtovan večnamenski športnovadbeni center v Kranju dobra rešitev za atlete in nogometaše, ki sedaj pozimi trenirajo v nevzdržnih razmerah, bo pa nova obremenitev za proračun občine, saj ni pričakovati prida dohodka od načrtovanega komercialnega trženja. Ob tem je bilo kar nekaj pomislekov tudi glede slabih cest in parkiranja v bližini športnega parka, pa tudi glede zastarele gradnje kolesarskih stez, na katere kolesarji (zaradi ostrih robnikov) ne morejo zapeljati. Zato so udeleženci okrogle mize menili, da so načrtovalci strategije s področja športa to pripravljali s premalo občutka za realnost.