Močna besedila in vizualna izkušnja
Layerjeva hiša v Kranju je v četrtek gostila glasbeni večer, prežet z akustiko, močnimi besedili in prefinjeno vizualno izkušnjo.
Najprej je nastopil Tomaž Štular - Bordo, drugi del večera pa je pripadal Kühlschranku, glasbenemu dvojcu, ki ga sestavljata Simon Fugina in Dejan Osterman. Bordo se je tokrat domačemu občinstvu predstavil v minimalističnem akustičnem slogu. »Skozi pesmi poskušam predstaviti vse, kar nas obdaja. Generalno, družbeno; in pa seveda tudi tisto, kar se dogaja v meni. Zdi pa se mi izredno pomembno, da ohranjam tudi družbenokritične elemente,« je pojasnil Štular, ki je večer začel z improvizacijo, saj ga je zanimalo, kakšna čustva in besede v tistem trenutku na odru lahko pridejo iz njega. Šest strun in dvoje glasilk je poslušalcem tako postreglo s pesmimi, kot so Zvezde v mlaju, Izgubljeni, Ghosts, Obljubim in mnoge druge.
Nadaljevanje večera je bilo zaznamovano z glasbenimi zgodbami Kühlschranka, ki svoje nastope podkrepi tudi z avtorskimi vizualnimi projekcijami. Kot je povedal Simon Fugina, je njegov ustvarjalni proces odvisen od posamezne pesmi. »Osnovo nekako vedno delam na kitari, ampak to zagotovo ni pravilo. Vidim, kam gre pesem, in ji potem dam to, kar potrebuje,« je dejal Fugina, ki se mu je pri ustvarjanju pridružil Osterman, basist in kitarist. Kot je pojasnil, je Dejan v Kühlschrank vnesel svežino, glasba pa je z njegovo pomočjo bolj živa in polna. Dvojec je tudi tokratni nastop podkrepil z videoprodukcijo. »Rad se izražam z videovsebinami in menim, da prikaz tudi obogati izkušnjo poslušalcev. Je neka dodana vrednost,« je še dejal Fugina, preden je poslušalce popeljal po svojem glasbenem vesolju.