Kranjčani do prve zmage

Kranj – Nogometaši v prvi slovenski nogometni ligi Telemach so konec tedna odigrali tekme 9. kroga. Prinesel je sosedski obračun med Domžalami in Kalcerjem Radomlje.

Bolj veseli po odigranem prvem polčasu so bili Radomljani. Povedli so v 43. minuti, ko je žogo v lastno mrežo usmeril Ivan Durdov. Isti igralec se je nato za ta nesrečni dogodek oddolžil v 49. in 81. minuti, ko je zadel za izenačenje in vodstvo Domžal, končni izid srečanja 3 : 1 pa je v 93. minuti postavil Bartol Barišič. Za domačine je bil to izjemni drugi polčas, prvega pa bodo skušali čim prej pozabiti. Veselili so se treh točk v boju za sredino lestvice. V vodstvu ostaja Olimpija, Domžale so na petem mestu, Kalcer Radomlje pa je sedmi. Drugoligaši so odigrali tekme 7. kroga. Triglav je zmagal na gostovanju v Kidričevem. Še neporaženi Aluminij je premagal z 0 : 1, zadetek pa je s strelom od daleč dosegel Nejc Skok Jekovec v 54. minuti. To je prva zmaga Kranjčanov v novi sezoni in prva z Aluminijem po letu 2015. Na lestvici so napredovali na predzadnje, 15. mesto. Do točke so prišli nogometaši Rolteka Dob. Neodločeno so igrali z ekipo Primorje eMundia (1 : 1) in so na lestvici 12. Povedli so že v 2. minuti, ko je z bele točke zadel Nejc Levec, domačini pa so izenačili v 95. minuti.

Nogometaši v tretji slovenski nogometni ligi zahod so imeli tekme 5. kroga. Rezultati gorenjskih ekip: Izola : Škofja Loka 2 : 1, Šobec Lesce : Tinex Šenčur 3 : 4, Visoko : Fama Viopava 2 : 2 in Eksis Žiri : Sava Kranj 3 : 3.

Rekreacija / sreda, 9. maj 2018 / 10:13

Oranžni naslanjač – dušni kotiček (1. del)

Se še spomnite otroških iger? Skrivalnice, zemljo krast, ti loviš ... Ko smo se tako lovili in noreli okrog, je bila v igri tudi varovalka. Ko nismo zmogli več, ko je bilo vsega preveč, smo imeli z...

Šport / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Baltič ni več trener blejskih odbojkarjev

Iz vodstva moštva ACH Volley so danes sporočili, da so prekinili sodelovanje z dosedanjim glavnim trenerjem ekipe Dragutinom Baltičem.

GG Plus / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Po gradu smo se otroci vozili s kolesi

Franc Kersnik z Brda pri Lukovici, najstarejši še živeči vnuk pisatelja Janka Kersnika in lastnik gradu Brdo, jutri praznuje svoj devetdeseti rojstni dan.

Ni se nam več treba boriti golih rok

Obrambni minister Karl Erjavec te dni v okviru predsedovanja Slovenije Evropski uniji na Brdu gosti kolege ministre evropskih držav.

Splošno / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Vprašanja in pobude

(Iz gradiva za sejo občinskega sveta)

Tako na Kosovu kot na Koroškem

Zdi se, da si v tem težkem času za Srbe med Slovenci skoraj nihče ne postavlja vprašanja (vsaj na glas ne), ki je več kot na mestu: jim lahko ob izgubi Kosova pomagamo še drugače, kot da jim (s figo v...