Odbojkarice Calcita Volleyja so na tretji tekmi končnice doma izgubile z Novo KBM Branikom. / Foto: Primož Pičulin

Zmaga se jim je izmuznila

V tretji finalni tekmi končnice Sportklub prve odbojkarske lige za ženske so odbojkarice Calcita Volleyja doma izgubile z Novo KBM Branikom, nato pa so včeraj naslov prvakinj osvojile v Mariboru.

Kamnik – Vse je kazalo, da so kamniške odbojkarice po dveh odigranih tekmah finala končnice in dveh zmagah blizu novega naslova državnih prvakinj. Toda svojo računico so imele tudi gostje iz Maribora, ki se v Kamniku niso predale do zadnje točke. V četrtem nizu so na servis Lorene Lorber Fijok, sicer tudi najučinkovitejše igralke tekme s 26. točkami, ubranile štiri zaključne žoge Kamničank, nato pa z blokom Mirte Velikonja Grbac izid v nizih izenačile. V petem nizu pa so domačinkam prepustile le šest točk in po 18. januarja 2020, ko so v finalu pokala Slovenije prav tako v Kamniku premagale odbojkarice Calcita Volleyja, prišle do prve zmage v medsebojnih tekmah.

»Težko je pojasniti, kaj se nam je zgodilo po tistem vodstvu v četrtem nizu. Nimam besed. Mariborčanke so končnico odigrale korektno, mi pa smo naredili nekaj nepotrebnih napak in ekipa, ki pri tem rezultatu naredi tri napake, ne more zmagati,« je po tekmi povedal trener Calcita Volleyja Gregor Rozman.

Izid v zmagah je bil tako 2 : 1 za Kamničanke.

Četrta tekma je bila nato včeraj v Mariboru, Kamničanke pa so premagale Novo KBM Branik s 3:2 in s 3:1 v zmagah prišle do naslova slovenskih državnih prvakinj. To je že tretji zaporedni naslov državnih prvakinj, skupaj šesti, v letošnji sezoni pa so bile tudi pokalne prvakinje Slovenije.

Končnica se je začela tudi za odbojkarje. Calcit Volley je na prvi tekmi v gosteh izgubil proti ACH Volleyju z 0 : 3. Druga finalna tekma je na sporedu že danes ob 20. uri v športni dvorani Kamnik. Ekipi igrata na tri zmage.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / sreda, 28. junij 2017 / 19:21

Pozdravili so prvake

Del načrtovanih dogodkov ob kranjskem nogometnem stadionu je v soboto odnesel dež, kljub temu pa je okoli tisoč navijačev navdušeno pozdravilo domače prvake in prvake Hrvaške.

Objavljeno na isti dan


Kronika / sobota, 31. januar 2009 / 07:00

Romuni trdijo, da zgolj prodajajo prstane

Trojica Romunov, ki jim na kranjskem sodišču sodijo zaradi domnevnega poskusa ropa na gorenjski avtocesti novembra lani, trdijo, da so k nam prišli prodajat prstane in ne krast.

Kranj / sobota, 31. januar 2009 / 07:00

Ponekod domovi za starejše samevajo

Največ prostih mest v domovih za upokojence je na severovzhodu Slovenije, največje pomanjkanje pa v osrednji Sloveniji, še posebej v Ljubljani.

Zanimivosti / sobota, 31. januar 2009 / 07:00

Darovali računalnik

Letos je Leo klub Brdo Kranj s pomočjo Leo kluba Domžale z zbranim denarjem kupil računalnik slepi študentki Maji Jakovljevič, ki je bila novega študijskega pripomočka izredno vesela.

Gospodarstvo / sobota, 31. januar 2009 / 07:00

Agencija poziva čebelarje k oddaji vlog

Kranj - Agencija za kmetijske trge in razvoj podeželja je objavila javni poziv za dodelitev letošnje finančne pomoči čebelarjem pri nakupu čebelarske opreme in čebelarjem začetni...

Gospodarstvo / sobota, 31. januar 2009 / 07:00

Iz Gorenjske trije med najboljšimi zaposlovalci

Ljubljana - V okviru medijsko-raziskovalnega projekta Dnevnika za izbor najboljših zaposlovalcev v Sloveniji Zlata nit so med 101 predlaganim podjetjem – najboljšim zaposlovalcem...