Odbojkarice Calcita Volleyja so na tretji tekmi končnice doma izgubile z Novo KBM Branikom. / Foto: Primož Pičulin

Zmaga se jim je izmuznila

V tretji finalni tekmi končnice Sportklub prve odbojkarske lige za ženske so odbojkarice Calcita Volleyja doma izgubile z Novo KBM Branikom, nato pa so včeraj naslov prvakinj osvojile v Mariboru.

Kamnik – Vse je kazalo, da so kamniške odbojkarice po dveh odigranih tekmah finala končnice in dveh zmagah blizu novega naslova državnih prvakinj. Toda svojo računico so imele tudi gostje iz Maribora, ki se v Kamniku niso predale do zadnje točke. V četrtem nizu so na servis Lorene Lorber Fijok, sicer tudi najučinkovitejše igralke tekme s 26. točkami, ubranile štiri zaključne žoge Kamničank, nato pa z blokom Mirte Velikonja Grbac izid v nizih izenačile. V petem nizu pa so domačinkam prepustile le šest točk in po 18. januarja 2020, ko so v finalu pokala Slovenije prav tako v Kamniku premagale odbojkarice Calcita Volleyja, prišle do prve zmage v medsebojnih tekmah.

»Težko je pojasniti, kaj se nam je zgodilo po tistem vodstvu v četrtem nizu. Nimam besed. Mariborčanke so končnico odigrale korektno, mi pa smo naredili nekaj nepotrebnih napak in ekipa, ki pri tem rezultatu naredi tri napake, ne more zmagati,« je po tekmi povedal trener Calcita Volleyja Gregor Rozman.

Izid v zmagah je bil tako 2 : 1 za Kamničanke.

Četrta tekma je bila nato včeraj v Mariboru, Kamničanke pa so premagale Novo KBM Branik s 3:2 in s 3:1 v zmagah prišle do naslova slovenskih državnih prvakinj. To je že tretji zaporedni naslov državnih prvakinj, skupaj šesti, v letošnji sezoni pa so bile tudi pokalne prvakinje Slovenije.

Končnica se je začela tudi za odbojkarje. Calcit Volley je na prvi tekmi v gosteh izgubil proti ACH Volleyju z 0 : 3. Druga finalna tekma je na sporedu že danes ob 20. uri v športni dvorani Kamnik. Ekipi igrata na tri zmage.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / nedelja, 26. junij 2022 / 12:07

Ukradli voziček s humanitarno pomočjo

Kranj – Gorenjski policisti so tudi ta teden obravnavali več kaznivih dejanj tatvin. Med drugim so mlajši moški v ponedeljek v Tržiču iz trgovine ukradli voziček s humanitarno pomočjo. S kraja so s...

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / / 21:25

Pot pastirskih škratov

Pravljično-doživljajska Pot pastirskih škratov na Krvavcu, ki imajo sivo zelene ali sivo rjave lase, so veliki največ štirideset centimetrov, imajo najraje borovnice in masunek, doživijo pa lahko tudi...

Kronika / / 21:11

Leskovšku odpravili pripor

Sojenje Dragu Leskovšku, njegovi ženi in soobdolženim domnevne trgovine z ljudmi, ki poteka na ljubljanskem okrožnem sodišču, bo dolgotrajno.

Rekreacija / / 21:01

Po zlato čipko

Zmagovalec 19. Kolesarske dirke za zlato čipko je Luka Tavčar.

Kultura / / 21:01

Iz Dolinarjeve kranjske zapuščine

V Galeriji Mestne hiše bo čez poletje na ogled likovno-dokumentarna razstava Lojze Dolinar. Velja za enega najbolj plodovitih slovenskih kiparjev dvajsetega stoletja.

Kranjska Gora / / 21:00

Kovaričeva mama

Slavica Robič, po domače Kovaričeva mama, je drugega junija v Gozdu - Martuljku praznovala 103. rojstni dan. Praznovala ga je v domači hiši s svojimi sorodniki, s sinom Marjanom in najbližjimi sosedi.