Nova lestvica stoterice najpremožnejših

Stoterica najpremožnejših Slovencev je premoženje povečala in še nikoli doslej ni bila premožnejša.

Ljubljana – Stoterica najpremožnejših Slovencev je v zadnjem letu premoženje povečala za četrtino oziroma za 1,3 milijarde evrov in je tako s 7,1 milijarde z naskokom najpremožnejša doslej, ugotavljajo novinarji časnika Finance, ki so znova pripravili Managerjevo lestvico stotih najbogatejših Slovencev. Kot pojasnjujejo, je največje povečanje premoženja po letu 2008 posledica visokih vrednotenj na delniških trgih, ki so podlaga za oceno premoženja, in tudi dobrega poslovanja, razdolževanja, povečevanja denarnih blazin, v nekaterih primerih pa tudi uspešnih prevzemov.

Na vrhu sta še vedno trdno usidrana Iza in Samo Login, katerih premoženje je ocenjeno na 689 milijonov evrov. V prvi deseterici pa najdemo še dva Gorenjca. Na sedmem mestu je kamniški podjetnik Joc Pečečnik s 199 milijoni, na osmem pa kranjski kriptomilijonar Damian Merlak, ki je »težak« 183 milijonov evrov.

Med zanimivejšimi, a pričakovanimi novinci je košarkarski as Luka Dončić, ki se je pridružil edinima preostalima športnikoma na lestvici Goranu Dragiću in Anžetu Kopitarju.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / torek, 26. junij 2007 / 07:00

Mednarodno sodelovanje z vsebino

Ob praznovanju škofjeloškega občinskega praznika je letos poudarjeno sodelovanje domačih izvajalcev. Vsako leto se praznovanja udeleži tudi veliko gostov iz tujine, zlasti iz pobratenih mest.

Objavljeno na isti dan


Rekreacija / sreda, 20. januar 2016 / 14:41

Prstometaši iz Senice

Sekcija za prstomet pri Športnem društvu Senica ima kar tri ekipe, skupaj štiriindvajset igralcev. Najstarejši je star 79 let. »To je odlična rekreacija in še boljše druženje. Imamo se lepo in skupaj...

Kranj / sreda, 20. januar 2016 / 14:31

O odnosih v muzeju še sindikat

O nastalih razmerah v Gorenjskem muzeju ob krivdni odpovedi delovnega razmerja Mariji Ogrin se je oglasil še SVIZ. V muzeju in mestni občini navedbe sindikata odločno zanikajo.

Kronika / sreda, 20. januar 2016 / 14:19

Poštnemu uslužbencu iztrgal paket

Drzni tat je z nekaj tisoč evri zbežal s kolesom.

Kranj / sreda, 20. januar 2016 / 14:15

V lekarni namestili robota

Lekarna v kranjski Qlandii je kot prva v Sloveniji opremljena z robotom in virtualnimi policami.

Jesenice / sreda, 20. januar 2016 / 14:13

Dva kandidata za direktorja

Na razpis za izbiro direktorja Gledališča Toneta Čufarja Jesenice sta se prijavila dosedanja direktorica Branka Smole in igralec Vid Klemenc.