Še več vsebin na enem mestu
S širitvijo občinske stavbe v Naklem je krajevna knjižnica pridobila več prostora, vodja knjižnice Helena Krampl Nikač je pohvalila tudi obisk. Župan Ivan Meglič pa je povedal, da so že stekli prvi pogovori, da bi v stavbi, ki že ima več dejavnosti, pridobili tudi fizioterapijo in referenčno ambulanto.
Naklo – Krajevna knjižnica v Naklem je bila lani zaradi širitvenih del na občinski stavbi nekaj časa zaprta, proti koncu leta so jo že odprli. Knjižnica je v drugem nadstropju in meri okrog dvesto kvadratnih metrov. »Zelo smo navdušeni nad večjimi prostori, panoramska okna nudijo dovolj dnevne svetlobe in čudovit razgled. Izrazito se nam povečuje število obiskovalcev, prejšnji ponedeljek si jih je knjige v petih urah izposodilo 115; samih obiskovalcev je sicer še več, saj imamo v knjižnici zdaj dovolj prostora, da se obiskovalci usedejo, v miru kaj preberejo, študirajo ... Gostimo vrtce, šolo, stanovalce bližnjega doma upokojencev, dopoldne prihajajo upokojenci, popoldne družine v otroški kotiček. Vsak ponedeljek ob 17.30 imamo Pravljico na obisku,« je navdušenje delila vodja krajevne knjižnice Helena Krampl Nikač. Knjižnica je odprta vse dni od ponedeljka do petka, obiskovalci pa pridejo tudi iz Kranja, kot opaža in pojasni vodja krajevne knjižnice: »Člani Mestne knjižnice Kranj namreč lahko obiskujejo tudi vse njene krajevne enote.« Krajevna knjižnica v Naklem ima skoraj vse, kar imajo ''veliki'': e-točko, bralne krožke, akcijo Družinsko branje ... Dobili so dva sodobna računalnika, ker jim je bilo dodeljenih več občinskih sredstev, so povečali in posodobili knjižni fond. Knjižnica je dostopna tudi invalidnim osebam, saj je na voljo dvigalo.
Občinske stavbe pa niso širili samo za namen knjižnice. Župan Občine Naklo Ivan Meglič je pojasnil novo razporeditev: »Občinska sejna soba se je preselila iz kleti v prvo nadstropje, poleg sejne sobe je v prvem nadstropju še večja pisarna župana in pisarna tajništva. Skupno je v prvem nadstropju občina pridobila okrog 120 kvadratnih metrov površin. V pritličju dejavnosti ostajajo nespremenjene, in sicer lekarna, očesna ambulanta, optika in splošna ambulanta v sklopu Osnovnega zdravstva Gorenjske (OZG). Očesna ambulanta je zasebna, koncesijska. Z OZG potekajo dogovori o ureditvi fizioterapije in referenčne ambulante v kleti, kjer je bila prej sejna soba. Za ta sklop so pogovori v začetni fazi.« V občinski upravi je trenutno zaposlenih 12 oseb, od katerih sta dva zaposlena na področju komunale (komunalna delavca). Meglič je dejal, da obnova stavbe še ni čisto dokončana, treba je urediti še zadnje malenkosti.