Mirzan Jakupi / Foto: Tina Dokl

Jakupiju dosodili še štiri mesece zapora

Ljubljana – Jeseničana Mirzana Jakupija, ki je bil na kranjskem okrožnem sodišču konec septembra v odmevnem primeru smrti dveletne jeseniške deklice Arine nepravnomočno obsojen na 21 let zapora (sostorilka Sanda Alibabić pa na 23 let zapora), je ljubljanska okrajna sodnica Tadeja Borinc Zebič obsodila še na štiri mesece zapora zaradi groženj, ki jih je izrekel nekdanji ženi Ibadete Jakupi, je poročal časnik Dnevnik. Obsodili so ga, ker je nekdanji ženi, ki je želela sebi in njunim skupnim otrokom spremeniti priimek, zagrozil, da bo, ko pride iz pripora, videla lastno kri.

Jakupi je po poročanju Dnevnika konec januarja iz pripora, v katerem je bil zaradi sojenja v primeru jeseniške deklice, poklical bivšo ženo Ibadete. Ko ga je ta seznanila z željo, da bi si rada skupaj z otroki spremenila priimek, naj bi ji rekel, da bo čez tri dni zunaj in da bo takrat videla lastno kri. Sodnica je v sodbi sledila stališču tožilstva, da je izpoved Ibadete Jakupi prepričljiva, zato mu je izrekla kazen štirih mesecev zapora, kar je sicer mesec dni manj, kot je predlagalo tožilstvo. Obramba je na drugi strani zahtevala oprostitev, saj je Jakupi zatrjeval, da nekdanji ženi ni grozil in je kri omenjal zgolj v smislu, da mora nekdo za izrečene besede plačati tako, da kri proda. A sodnica je menila, da je obdolženčeva razlaga nelogična in verjame njegovi bivši ženi, da se je zaradi njegovih besed počutila ogroženo in prestrašeno. »Želeli ste jo ustrahovati in namenoma ste tudi jo,« je razložila sodnica.

Časnik Dnevnik še poroča, da so se na tokratnem sojenju potrdile govorice, ki jih je bilo slišati že med sojenjem v Kranju, da so priporniki Jakupija takoj po njegovem prihodu na Povšetovo pretepli. Priporniški specialni pedagog Fulvio Dolgan je namreč razložil, da je že petnajst minut po Jakupijevem prihodu v pripor prišlo do fizičnega napada nanj, vse odtlej pa je njegovo vedenje v priporu brezhibno in da se večino časa raje zadržuje v svoji sobi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / četrtek, 1. september 2011 / 07:00

Izdelovanje mlinskih kamnov (2)

Puharji, ki so našli konglomeratno skalo na Polici, so z lastnikom zemlje, kmetom, po domače Poličarjem, sklenili dogovor, da bodo skalo plačali z delom na kmetiji ob košnji in žetvi. Pesek ali »...

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / torek, 29. november 2016 / 21:30

Vojskovali so se za Slovenijo

Z Blaznikovim in muzejskim večerom Škofja Loka in Ločani v osamosvojitveni vojni junija 1991 so se v Muzejskem društvu Škofja Loka oddolžili letošnji 25-letnici slovenske države.

Nasveti / torek, 29. november 2016 / 21:27

Rižota z zelenjavo ali radičem

Priprava rižot je enostavna in hitra, poleg tega pa za kuhanje umažemo le eno posodo. Za vsako rižoto je pomembno, da imamo dobro jušno osnovo, zato je najbolje, da jo pripravimo takrat, ko nam ost...

Zanimivosti / torek, 29. november 2016 / 21:04

Sajasti in rogati v Podkorenu

Po Podkorenu se je v petek zapodilo kar enaindvajset skupin parkeljnov iz Avstrije, Italije in Slovenije. Slikovita popestritev turobnega novembra in bučen uvod v decembrsko praznično dogajanje.

Razvedrilo / torek, 29. november 2016 / 21:01

Bodi moja voda

V kranjskem KluBaru je v soboto navdušil karizmatični reški pevec Damir Urban, tudi decembrski koncertni spored pa v Klubaru zagotavlja pestre glasbene večere.

GG Plus / torek, 29. november 2016 / 20:56

Kaj vse nam čipka pomeni danes?

Snovanja to pot namenjamo bogastvu slovenske klekljane čipke, razpete med obrtjo in umetnostjo. Kar je prišlo letos še posebej do izraza, saj je naša država gostila 17. Svetovni čipkarski kongres (OID...