Kje bodo trenirali nogometaši
Nakelski nogometaši bodo ostali brez obeh nogometnih igrišč, Občina Naklo in Nogometni klub Naklo pa že iščeta rešitve za novo lokacijo.
Naklo – Župan Občine Naklo Marko Mravlja je potrdil, da je družba Merkur nepremičnine odpovedala pogodbo o najemu dveh nogometnih igrišč pri Merkurjevi poslovni stavbi v Naklem, nogometaši bodo tam lahko trenirali in tekmovali predvidoma še slabo leto dni. »Vsa zemljišča, ki so v lasti družbe Merkur nepremičnine, so skladno z načrtom finančnega prestrukturiranja, ki je bil osnova za potrditev ponovne prisilne poravnave nad družbo Merkur, d. d., namenjena prodaji. V družbi Merkur nepremičnine smo letos javno objavili vabilo k oddaji ponudb za nakup nepremičnin, med katerimi je tudi zemljišče v Naklem, na katerem sta nogometni igrišči. Trenutno poteka postopek zbiranja ponudb. V sklopu prodajnih postopkov smo zato odpovedali pogodbo o najemu,« je pojasnil Jakob Žibert, vodja področja za upravljanje z nepremičninami v Merkur nepremičnine.
Nogometni klub (NK) Naklo ima 190 članov, od tega jih je aktivnih približno 80, imajo člansko ekipo in ekipe v vseh mlajših selekcijah. Predsednik NK Naklo Mitja Majnik je povedal, da že ve za odločitev Merkurja, in poudaril, da v klubu intenzivno iščejo rešitve skupaj z občino. Da klub ostane v občini Naklo, je v skupnem interesu, sta potrdila tako predsednik kluba kot župan. »Občina ima igrišči od Merkurja zdaj v najemu, da bi igrišči s pripadajočim zemljiščem odkupili, pa bi bil za občino prevelik finančni zalogaj. Cena je precej visoka, več kot milijon evrov. Iščemo pa najustreznejše lokacije, kaj bolj konkretnega vam v tem trenutku ne morem povedati,« je še povedal župan.