Vse najboljše za sprejemni izpit

Na AGRFT mu ni uspelo priti, film pa je doživel dober odziv. Jure Galičič in njegov film Vse najboljše.

Medvode – V Mladinskem kulturnem centru Medvode je bil premierno predvajan film Vse najboljše, ki ga je za sprejemni izpit na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo, režiral Medvoščan Jure Galičič.

Film ima naslov Vse najboljše. O čem govori?

»Vsebine ne bi preveč razkril. Naj povem le to, da vfilmu spremljamo Uroša, ki si končno kupi fotoaparat in nato z navdušenjem in na veliko fotografira. Glede na to, da sem navdih za film dobil v televizijski seriji "Alfred Hitchcock presents", kjer je bila v vsakem delu kratka zgodba z nenavadnim in šokantnim obratom, je film Vse najboljše kot ena izmed teh zgodb.«

 

Kdaj je film nastal in kakšna je bila tvoja vloga?

»Film je nastal v začetku lanskega leta, saj je bil pogoj za pristop k sprejemnemu izpitu za režijo na AGRFT. Narediti je bilo treba kratke izdelke, in tako je film Vse najboljše dolg 23 minut. Ko je bil posnet, nismo našli pravega termina za predvajanje, potem pa sem nanj skoraj pozabil. Vloge v filmu so odigrali moji prijatelji in družina, sam sem napisal kratko zgodbo, s prijateljem Angelom Čibejem sva napisala scenarij, 90 odstotkov filma sem sam posnel in v njem odigral eno izmed vlog. Poskrbel sem tudi za montažo.«

 

Bo še kje predvajan?

»Film je bil poleg v MKC-ju predvajan tudi na TV Medvode. Razmišljam, da bi ga poslal na kakšen filmski festival kratkega filma v Sloveniji.«

 

Načrtuješ še kaj novega?

»V KUD-u Medvode smo konec leta 2006 ustanovili filmsko sekcijo, znotraj katere imam v načrtu posneti še kakšen kratek film. Bo to igrani ali pa dokumentarni, je pravzaprav vseeno.«

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Medvode / petek, 11. junij 2010 / 07:00

Vlada nima še nič o štiripasovnici

Urad za upravljanje z vodami je podal negativno mnenje za štiripasovnico proti Ljubljani, na kar so opozorili v Civilni iniciativi Pirniče, kjer zbirajo podpise proti gradnji te navezovalne ceste.

Objavljeno na isti dan


Žirovnica / sobota, 1. avgust 2015 / 15:02

Jubilej predhodnice Prešernove koče na Stolu

Žirovnica – Na včerajšnji dan pred 105 leti je bila slovesno odprta Prešernova koča na Stolu, predhodnica današnje koče. Ob odprtju so v Planinskem vestniku leta 1910 zapisali: »Kranjska podružnica...

Jesenice / sobota, 1. avgust 2015 / 13:50

Spominski dan občine Jesenice

Jesenice – Občina Jesenice 1. avgusta praznuje spominski dan, ko se spominjajo prvega oboroženega spopada med partizani in Nemci na Gorenjskem. Vsako leto ga obeležijo z obiskom spomenika, ki stoji...

Žirovnica / sobota, 1. avgust 2015 / 13:49

Nov dom bo dobilo pet družin

Na Selu pri Žirovnici se zaključuje gradnja večstanovanjskega objekta, v katerem bodo uredili neprofitna stanovanja.

Gorenja vas-Poljane / sobota, 1. avgust 2015 / 13:47

V nedeljo Dan oglarjev na Starem vrhu

Stari vrh – Člani Turističnega društva Stari vrh bodo v nedeljo, 2. avgusta, pripravili tradicionalni, že 44. Dan oglarjev z bogatim kulturnim in zabavnim programom. Druženje se bo ob 8. uri začelo...

Šport / sobota, 1. avgust 2015 / 13:46

Naši spet v močni zasedbi

Minulo soboto se je začelo svetovno prvenstvo v plavanju v Kazanu, izmed kar enajstih naših plavalk in plavalcev pa je najprej nastopila daljinska plavalka Špela Perše.