
Večji in prilagodljivejši
Pri Zavarovalnici Adriatic Slovenica so zadovoljni s poslovanjem, saj se aktivno odzivajo na nove potrebe tako zavarovancev kot okolja.
Kranj – Zavarovalnica Adriatic Slovenica je druga največja slovenska zavarovalnica, kot je ob ponedeljkovem obisku na poslovni enoti Kranj povedal predsednik uprave Gabriel Škof pa so lani prvič fakturirali za prek tristo milijonov evrov premij. Ob tem so izplačali za 218 milijonov škod. »Najpomembnejši poslovni dogodek v lanskem letu za našo zavarovalnico je bil zagotovo 1. oktobra, ko smo se združili z do takrat sestrsko zavarovalnico KD Življenje in po novem imamo 1055 zaposlenih. Večja zavarovalnica za zavarovance pomeni tudi večjo varnost, s to spremembo pa smo bistveno povečali tudi svojo prisotnost na področju življenjskih zavarovanj,« pravi Gabrijel Škof in dodaja, da v zadnjem času dajejo velik poudarek pokojninskim zavarovanjem, obdržati pa želijo tudi vodilni položaj inovatorja na trgu zavarovanj in na področju naprednih storitev. Kot je ob povedala izvršna direktorica trženja Karmen Škoda Piško, želijo strankam ponujati zavarovanja, ki omogočajo več finančne varnosti v primeru najhujših in nepredvidljivih dogodkov. So zelo prilagodljivi, kar je tudi vodilo njihovega razvoja.
Tudi enota zavarovalnice Adriatica Slovenice v Kranju, ki deluje že triindvajset let, je lani dobro poslovala, saj je zbrala za 23 milijonov premij in izplačala za 13 milijonov evrov škod. »Naša enota deluje na vseh koncih Gorenjske, dostopni smo povsod in smo po tržnem deležu na Gorenjskem na drugem mestu,« pravi direktor Franci Strniša in pojasnjuje, da imajo trenutno okoli petdeset zaposlenih, skrb zavarovalnice pa je tudi odziv na potrebe okolja. Tako so prav v ponedeljek pred kranjsko enoto zavarovalnice na Kidričevi cesti 2 v uporabo predali nov defibrilator, Borut Lončarevič pa je predstavil projekt iHELP, mobilne aplikacije, s pomočjo katere je mogoče hitro reševati življenja. »Reševanje življenj je največ, kar lahko storimo, čeprav želimo, da bi bila uporaba defibrilatorja ob srčnem zastoju potrebna čim manjkrat,« je poudaril Franci Strniša.