Za vsako bolezen ena rož'ca raste
Tokrat smo Glasovi popotniki obiskali Rogaško Riviero, potem pa pot nadaljevali na Kozjansko. Spoznali smo Jelenov greben, okušali ročno pripravljeno slovensko čokolado in prisluhnili zgodbam brata Jožeta o stari lekarni in minoritih.
Preden smo se ustavili na domačiji Jelenov greben, kjer nas je pričakal lastnik Borut Ježovnik, ki je takratno kmetijo z vinogradništvom in govedorejo prevzel pri rosnih osemnajstih in do danes ustvaril prepoznavno ime med turističnimi ponudniki v teh krajih, smo se Glasovci najprej nekaj ur kopali in sproščali v bazenih Rogaške Riviere in uživali v izvirni čistosti termalno-mineralne vode. Dan je bil lep, tako da so tudi zunanji bazeni Riviere služili svojemu namenu. Nekaj potnikov pa se je namesto kopanja odločilo za sprehod skozi veličasten zdraviliški park, ki se nahaja v bližini riviere in ga pozna skoraj vsak Slovenec.
V nadaljevanju nas je pot vodila na Kozjansko, v Olimje, na domačijo Jelenov greben. Najprej smo se spoznali z družino 'Pikijev', kakor imenuje gospodar člane črede, kadar jih kliče, da bi jih predstavil gostom. Med jelenjadjo smo opazili tudi muflona, ki je prav tako veselo pozobal ponujeno koruzo.
Sledila je degustacija salam, kdor pa pri njih ostane kakšen dan, pa lahko uživa tudi v drugih kulinaričnih dobrotah in wellness ponudbi.
Na Grebenu drugače kraljuje domača jelenja salama, v ponudbi pa dobite tudi salamo divjega prašiča in lovsko salamo, pa kravji sir, domače piškote, med, vino in še kaj bi se našlo. Na Jelenovem grebenu gostom ni dolgčas, zase pa pravijo, da so pri njih jutra drugačna, kar so uporabili tudi za svoj slogan.
Par minut hoje od Jelenovega grebena se nahaja prečudoviti minoritski samostan, nekoč grad, ki že s svojo zunanjostjo kar kliče po tem, da se ljudje za trenutek ustavijo. Okoli njega se nahaja vrt, v katerem najdemo danes že med tristo do štiristo rastlin, predvsem zdravilnih zelišč. Recimo artičoka trenutno nase opozarja z izjemno zanimivimi cvetovi. Skozi vrt vodi peš pot do ravno tako znane Čokoladnice Olimje. V sklopu minoritskega samostana se nahaja tudi ena najstarejših ohranjenih samostanskih lekarn v Evropi oziroma najstarejša v Sloveniji. Ob njem stoji še veličastna cerkev Marijinega Vnebovzetja, ena najlepših baročnih umetnin evropske celine. O njej, lekarni in samostanu je Glasovim izletnikom kar precej povedal brat Jože Stropin, ki je sicer Ljubljančan, vendar v teh krajih domuje že šestnajst let. Lekarna predstavlja zapuščino patrov pavlincev, minoriti pa nadaljujejo njihovo tradicijo.
V čokoladnici pa smo doživeli topel sprejem lastnika Rudija Videtiča, ki je ljubezen do čokolade podedoval po svojih prednikih. Imeli smo tudi pokušino, tako da smo se na Gorenjsko vrnili s sladkim priokusom, zadovoljni in ravno prav utrujeni.