Svetovni prvak Jakov Fak (Foto: Tomaž Šušteršič (SZS))

Jakov Fak svetovni prvak

Po srebrni medalji mešane štafete so slovenski biatlonci včeraj na svetovnem prvenstvu v biatlonu v Ruhpoldingu osvojili novo medaljo. Jakov Fak zlat na posamični preizkušnji.

»Občutki so izredni. Da postaneš svetovni prvak, moraš zares veliko delati. Nisem imel lahke poti. Šel sem skozi veliko stvari, tako da sem izjemno vesel. Še enkrat bi se rad zahvalil trenerjem, serviserjem, zdravnikom, fizioterapevtom, vsem, ki ste mi pomagali. Zahvalil bi se rad tudi hrvaškim in slovenskim navijačem ter vsem, ki stojijo za menoj in navijajo zame. Upam, da so veseli zame. Streljanje je bilo danes zelo umirjeno, tako sem pristopil k vsakemu strelu. Bil sem zelo sproščen, svoje moči sem razporedil pravilno. Nastop sicer ni bil popoln, saj nisem zadel vseh strelov, a zgleda, da jih je bilo danes devetnajst dovolj.«

Na svetovnem prvenstvu v biatlonu v Ruhpoldingu v Nemčiji je bila včeraj posamična, 20-km preizkušnja za moške. Za Slovenijo je bila zgodovinska. Na startu je bilo 139 tekmovalcev, največ doslej, naslov svetovnega prvaka pa je osvojil slovenski biatlonec Jakov Fak. To je prvi naslov svetovnega prvaka za slovenski biatlon.

Na strelišču je bil nenatančen enkrat, v zadnjem krogu pa v teku prehitel drugo uvrščenega Francoza Simona Fourcada, ki je prav tako zadel devetnajst izmed dvajsetih strelov. Bronasto medaljo je osvojil Čeh Jaroslav Soukup. Tudi on je bil na strelišču nenatančen enkrat. »Škoda enega zgrešenega strela na zadnjem postanku. Kljub vsemu sem se zbral in na progi dal svoj maksimum,« je bil v cilju vesel Jakov Fak. Odlično je nastopil tudi Klemen Bauer, ki je tekmo končal na petem mestu. Zgrešil je enkrat in za kolegom iz reprezentance zaostal za 16,6 sekunde. »Danes je bilo končno tako, kot sem si zastavil,« je bil uspeha vesel Ihanec Klemen Bauer. Dobro je nastopil tudi Janez Marič in s tremi zgrešenimi streli osvojil 34. mesto.

Splošno / sobota, 21. julij 2007 / 07:00

Odlični turistični projekti

Dijaki Srednje šole Jesenice so pripravili dve izvrstni raziskovalni nalogi s področja turizma. Njihove zamisli bi lahko hitro zaživele v praksi.

Kranj / sobota, 3. januar 2015 / 23:23

Na Trsteniku za dober namen

Domači in gostujoči glasbeniki, pevci in humoristi so sodelovali na nedeljskem dobrodelnem koncertu trsteniškega Rdečega križa.

Nasveti / sobota, 3. januar 2015 / 23:18