Zakonca Ristić z vnukom Rokom in vnukinjo Tjašo

Dan je prekratek

V Babnem Vrtu sta zlato poroko praznovala Marija in Dragan Ristić.

Marija Šumrada se je rodila materi Mariji v taborišču v Trevisu v Italiji. Oče Vlado je bil v tistih časih v partizanih. Sicer Marijina družina izhaja iz Notranjske, vendar se je mama z dojenčico, ko je preživela taborišče, preselila v Kranj. Marija je edinka. Danes ima 68 let, njen soprog Dragan pa bo avgusta dopolnil 76 let. Dragan Ristić pa je doma iz Prokuplja pri Nišu. Pri 22 letih se je podal s trebuhom za kruhom. Pot ga je iz Srbije vodila v Slovenijo, v Kranj, kjer je spoznal tudi Marijo. V njegovi družini so bili štirje fantje, vendar je od bratov živ samo še Milan, ki živi v Srbiji in sta z Draganom v rednih stikih.

Prvo zaposlitev je Dragan dobil v Kovinarju, potem pa je upokojitev dočakal v Cestnem podjetju Kranj. Po poklicu je sicer ključavničar. Marija pa je najprej štirinajst let delala v Iskri, ob delu še nadaljevala šolanje in potem bila do upokojitve zaposlena kot komercialistka v Merkurju. Imata sina Draga, ki z ženo Mileno živi v Čirčah, ter dva odrasla vnuka, na katere sta zelo ponosna. Roka poznamo iz ansambla Veseli Begunjčani, ki so povabljene sorodnike in dobre sosede na zlati poroki zakoncev Ristić v Babnem Vrtu na turistični kmetiji Markun tudi zabavali; Tjaša pa je gimnazijka, vendar jo v športnem svetu poznajo kot zelo dobro karateistko.

Marija in Dragan sta se poročila leta 1961. Najprej v Kranju, kjer je bilo tudi kosilo v ožjem krogu, potem pa so se z avtobusom odpeljali v Kozarišče pri gradu Snežnik, kjer pa je sledila prava domača ohcet. Svoje skupno življenje sta začela praktično iz nič - najprej v Kranju na Planini, dokler se potem nista preselila v Bašelj, kjer zadovoljno uživata v svoji hiški. Oba sta velika ljubitelja vrtnarjenja. Dragan skoraj vsako leto posadi več kot 1200 paprik, pa feferone, blizu pa mu je tudi druga zelenjava. Tudi gobari, medtem ko se Marija bolj ukvarja z rožicami. Nasmejano povesta, da je včasih njun dan enostavno prekratek.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / sobota, 3. julij 2021 / 10:31

Participativni proračun tudi v Kranju

Kranjski mestni svetniki so sprejeli način priprave participativnega proračuna in določili, da se v naslednjih dveh letih zanj nameni 1,25 milijona evrov.

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Brdo - nova prestolnica Evrope

Leto je naokoli in napočil je čas za letopis. Letopis Gorenjska 2007 je že štirinajsti po vrsti.

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Radovljičani častili Linharta

December 2006

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Slava tolarju, čast evru

Januar 2007

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Jerman med slavnimi smukači

Februar 2007

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Rusi na Jesenicah

Marec 2007