Jeseniški hokejisti so ekspresno, po vsega štirih tekmah premagali tekmece iz ekipe Olimpije. (Foto: Tina Dokl)

Malo časa za slavje

Po končanem državnem prvenstvu naša mlada hokejska reprezentanca že nastopa na SP v Mariboru, v Tivoliju pa se je včeraj zbrala članska reprezentanca.

Jesenice – Letošnje državno hokejsko prvenstvo se je končalo ekspresno hitro. Čeprav je ekipa Acronija Jesenic v štirih tekmah zabeležila štiri zmage, pa so bile vse tekme izenačene in napete do zadnjih trenutkov. Na prvih dveh tekmah so Jeseničani v Tivoliju slavili z 2 : 3 (po podaljšku) in 1 : 2, na tretji in četrti v domači dvorani pa 4 : 2. »Čeprav smo prvenstvo dobili brez izgubljene tekme, to še malo ne pomeni, da smo imeli lahko delo,« je po zadnji tekmi finala priznal trener Dejan Varl, ki je moštvo vodil zaradi odsotnosti glavnega trenerja Heikkija Mälkiäja, ki je v petek odpotoval domov zaradi smrti v družini.

Prav tako se je prejšnji teden končal obračun za tretje mesto v državnem prvenstvu. Na prvi tekmi v Tivoliju je bila ekipa Triglava s 3 : 5 boljša od HK Olimpije, nato pa so Kranjčani doma izgubili z 2 : 6. Na odločilni tekmi v Tivoliju je nato ekipa HK Olimpije zmagala s 6 : 2 in si zagotovila 3. mesto.

Po domačem državnem prvenstvu pa je bilo časa za slavje malo, saj reprezentanco že konec aprila in v začetku maja čaka nastop na svetovnem prvenstvu elitne skupine na Slovaškem. Tako se je članska ekipa po turnirju na Madžarskem v polni postavi včeraj zbrala v Tivoliju.

V Mariboru pa na svetovnem prvenstvu skupine A divizije B že igrajo naši mladi upi do 18 let. Na prvi tekmi so s 4 : 3 premagali ekipo Belorusije, danes jih čaka tekma z ekipo Poljske, poleg omenjenih ekip pa v štajerski prestolnici igrajo še ekipe Francije, Koreje in Danske.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / petek, 26. junij 2009 / 07:00

Peternel je odstopil zaradi pritiskov in groženj

Nekdanji direktor Kmetijsko gozdarske zadruge Sava ne izključuje možnosti, da se vrne na vodilni položaj, za zadnje dogodke pa obtožuje posameznike izven zadruge.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:48

Kmetje se morajo povezovati

Domača, lokalno pridelana hrana postaja znova vedno bolj pomembna, zato se kmetje zavedajo, da so izmenjave znanj in izkušenj ter sodelovanje bistvenega pomena, saj je pot do potrošnikov brez tega zel...

Medvode / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:46

Zbiljski gaj bo dobil lepšo podobo

Občina Medvode je postala lastnica vseh cest in vaškega trga znotraj naselja Zbiljski gaj.

Gorenja vas-Poljane / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:44

Za manjše število svetilk

Na zboru krajanov v Poljanah so minuli torek odločali o postavitvi javne razsvetljave na območju Predmosta in Hotovlje ter asfaltiranju poti za Soro za namene kolesarske povezave po Poljanski dolini.

Radovljica / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:43

Občine predstavile svoje delo

Občina Radovljica je v sredo v okviru pobude Dan odprtih vrat slovenskih občin predstavila kineziološke obravnave v novem prizidku zdravstvenega doma.

Bohinj / ponedeljek, 17. februar 2020 / 17:42

Do uradov tudi z dvigalom

Bohinjska Bistrica – Pot do bohinjske občinske uprave je po novem enostavnejša tudi za gibalno ovirane oseb. Do prostorov v občinski stavbi: Krajevnega urada Upravne enote Radovljica, Policijske p...