Tomaž Lovše, predsednik Smučarske zveze Slovenije, je v sredo Jakovu Faku izročil slovenski potni list.

Odkrito govorili o stopničkah

Trenerja Velepec in Kos formo slovenskih biatloncev tempirata na Pokljuko in na svetovno prvenstvo.

Ljubljana – Člani slovenske biatlonske reprezentance (Teja Gregorin, Tadeja Brankovič Likozar, Andreja Mali, Klemen Bauer, Janez Marič, Jakov Fak, Peter Dokl in Vasja Rupnik) so v sredo skupaj z vodstvom na novinarski konferenci predstavili visoke cilje za novo sezono, danes pa že letijo na uvodno prizorišče tekem svetovnega pokala: v Östersund na Švedsko, kjer bo prva tekma 1. decembra.

V središču je bil znova Jakov Fak, ki je prav v sredo dobil slovensko državljanstvo (obdržal je tudi hrvaško), slovenski potni list pa mu je izročil Tomaž Lovše, predsednik Smučarske zveze Slovenije. Fak naj bi bil v seštevku streljanja in teka trenutno celo najbolje pripravljen v slovenski reprezentanci. Njegovo strelsko formo je pohvalil tudi Peter Dokl, zadnja leta najboljši strelec v ekipi, ki pa napoveduje tudi boljši tek. V lanski zimi je z 11. mestom dosegel rezultat kariere in ima enak najboljši rezultat kot Fak. Zaveda se, da se bo letos za četrto mesto v štafeti in na posamičnih tekmah boril z Rupnikom. »Na vsaki tekmi bo želja medalja. Prav vseh pet pa je sposobnih uvrstitve med dobitnike točk,« je moški del pokomentiral trener Uroš Velepec. S Tomašem Kosom trening načrtujeta tako, da bodo tekmovalci v najboljši formi na tekmah doma na Pokljuki, ki bodo od 15. do 19. decembra, in na svetovnem prvenstvu marca v Khanty Mansiysku.

Med ženskami je prva violina Teja Gregorin. Tudi ona odkrito napoveduje naskok na stopničke, ki jih na tekmah svetovnega pokala še nima. Imata jih le Tadeja Brankovič Likozar in Janez Marič, edini, ki je že okusil slast zmage. Visoke cilje je napovedal tudi Matej Oblak, novi vodja reprezentance, ob tem pa omenil edino težavo: Slovenija je trenutno brez ženske štafete.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / / 10:57

Prvi petletki naproti

Ob četrti obletnici kranjskega Trainstation Squata so organizatorji pripravili vrsto koncertov ter angažiran projekt gledališke skupine zaTO.

Objavljeno na isti dan


Splošno / ponedeljek, 1. januar 2007 / 06:00

Ko gre za zlorabo, nikoli ne potrpimo!

"Na primer moški pije in ženske kar trpijo. To ne gre," pravi terapevt Drago Jerebic iz Zakonskega in družinskega inštituta Krog.

Splošno / ponedeljek, 1. januar 2007 / 06:00

Pogumni Jezerjan spet doma

Alpinistični smučar Davo Karničar je ob vrnitvi z Antarktike doživel veličasten sprejem na letališču Brnik. Ob ženi Petri in sinu Izidorju so ga tam pričakali drugi svojci in znanci.

Splošno / ponedeljek, 1. januar 2007 / 06:00

Jezerska zastava na afriškem vrhu

Že dolgo je v nas tiho tlela ideja, da bi se odpravili na skupno potovanje, kjer bi združili vse naše hobije; plezanje, hribolazenje in deskanje na snegu. Po tehtnem premisleku smo se odločili za dalj...

Splošno / ponedeljek, 1. januar 2007 / 06:00

Naj bo tudi drugo leto požarno varno

Prostovoljno gasilsko društvo Jezersko je vse leto pripravljeno na morebitne intervencije. Prav tako se aktivno vključujemo na vseh področjih dela v občini. Sodelujemo skoraj na vseh prireditvah...

Splošno / ponedeljek, 1. januar 2007 / 06:00

Planinci pred pomembnimi jubileji

Vse Jezerjane lepo vabim na občni zbor, ki bo konec februarja 2007.