V blejskem kampu so začeli postavljati leseni kožarici. (Foto: Gorazd Kavčič)

Udobje tudi v naravi

V Campingu Bled bodo ponudbo obogatili z lesenimi kožaricami, ki jih bodo lahko oddajali tudi pozimi.

Bled – V Campingu Bled so v teh dneh začeli postavljati dve tako imenovani kožarici, v katerih bodo prve goste predvidoma lahko sprejeli v začetku avgusta. Po besedah vodje prodaje v Campingu Bled Nike Morič bodo prvi dve kožarici, katerih ponudbo dopolnjuje kad z vročo vodo za štiri osebe, postavili poskusno, če se bosta obnesli, pa bo prihodnje leto zrasla kar cela vasica dvajsetih kožaric. Za postavitev dveh kožaric skupaj z ozelenitvijo okolice bodo odšteli skoraj štirideset tisoč evrov.

»Gre za pasivne ekološke hiše, izdelane iz neobdelanega in neimpregniranega macesnovega lesa. Vsaka meri približno deset kvadratnih metrov, v njej pa bosta dve postelji s posteljnino prav tako iz naravnih materialov, in sicer organsko pridelanega lanu in bombaža,« je razložila Nika Morič. Kožarice bodo tudi ogrevane, saj želijo, da bi bil v prihodnje kamp vsaj kak mesec odprt tudi pozimi, in sicer med biatlonskim prvenstvom na Pokljuki in prek novoletnih praznikov. Že letos pred začetkom sezone so tako obnovili enega od sanitarnih objektov in uredili talno gretje. »Prihodnje leto pa imamo v načrtu še obnovo sanitarnega objekta v neposredni bližini kožaric, ki bi ga preuredili v individualne kopalnice za najemnike kožaric, ki bodo opremljene s tušem, kadjo, dvema lijakoma in ločenim straniščem,« je razložila Nika Morič in dodala, da s tem sledijo novim smernicam na področju kampiranja, ki so jih strnili v besedi glamping in pomeni glamurozno kampiranje. Šlo naj bi torej za kampiranje, ki ponuja udobje hotela višje kategorije, a v tesnem stiku z naravo. S projektom ekološke vasice kožaric so se prijavili tudi na razpis Snovalec in se uvrstili med 16 finalistov. Med tri najboljše, ki bodo znani oktobra, bodo razdelili okrog štirideset tisoč evrov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / ponedeljek, 24. junij 2019 / 15:15

Zastave za praznik

Jesenice – Jutri je 25. junij, dan državnosti. Ob tem v Območnem združenju veteranov vojne za Slovenijo Zgornja Gorenjska pozivajo k izobešanju zastav. »Bodimo ponosni in izobešajmo zastave! Naj za...

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / torek, 16. oktober 2007 / 07:00

V slovo: Jože Bogataj

V soboto, 15. septembra, smo se na pokopališču v Predosljah poslovili od Jožeta Bogataja iz Britofa, dolgoletnega člana Društva upokojencev Predoslje. Rodil se je 4. aprila 1940 v št...

Prosti čas / torek, 16. oktober 2007 / 07:00

Dva odhoda v enem tednu

Minuli teden sta Kmetijo zapustila dva člana družine. Najprej Dejan, ker je zbolel, v soboto pa Magda, ki je izgubila dvoboj na moč.

Kranj / torek, 16. oktober 2007 / 07:00

Otroci so se spopadli z ognjem

V vrtcu Ostržek na Golniku so v soboto pripravili prav poseben dan, posvečen gasilcem in požarni varnosti.

Mularija / torek, 16. oktober 2007 / 07:00

Kostanjev piknik v Čebelici

V enoti Kranjskega vrtca Čebelica so imeli minulo sredo tradicionalni Kostanjev piknik.

Mularija / torek, 16. oktober 2007 / 07:00

Če bi hiša rasla, rasla ...

Če bi hiša rasla, bi rasla in rasla in bi morali ljudje kar naprej delati okna in vrata in bi imeli vedno manj denarja in ne bi mogli več plačevati delavcev. In res …...