Začeli so graditi kanalizacijo

Občina Naklo gradi ob pomoči iz Evrope kanalizacijo v vasi Spodnje Duplje. Tam bodo obnovili tudi vodovod in ceste.

Spodnje Duplje – Občina Naklo je pred leti zgradila primarni vod kanalizacije med naselji Cegelnica, Strahinj in Spodnje Duplje. Letos začenja uresničevati projekt gradnje sekundarne kanalizacije v vasi Spodnje Duplje, kjer bodo obnovili tudi meteorno kanalizacijo in vodovod ter uredili ceste. Za okrog 1,3 milijona evrov vredno naložbo so si zagotovili dobrih 748 tisoč evrov iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

»Načrtujemo gradnjo 2200 metrov fekalne kanalizacije in obnovo 1500 metrov meteorne kanalizacije ter 1900 metrov vodovoda. Po končanih delih, med katerimi bodo upravljavci poskrbeli za napeljavo telefonskih, električnih in optičnih kablov v zemljo, bomo obnovili poldrugi kilometer vaških cest. Letos naj bi opravili približno polovico vseh del. Končanje gradnje je predvideno junija prihodnje leto,« je povedal podžupan Občine Naklo Ivan Meglič. Kot je pojasnil, je občina pridobila gradbeno dovoljenje konec julija. Po objavi javnega razpisa je izbrala za izvajalca del Cestno podjetje Kranj. Od konca avgusta so delavci zgradili južni priključek kanalizacije iz smeri Strahinja do vzhodnega dela Spodnjih Dupelj. Ob koncu septembra so začeli graditi osrednji del kanalizacijskega omrežja od križišča za Strahinj proti Dupljanski graščini.

»To je največja letošnja investicija v komunalno infrastrukturo, za katero bomo do konca leta porabili predvidoma okrog tristo tisoč evrov. Po končanih delih bo na kanalizacijo priključenih približno 110 hiš v Spodnjih Dupljah. Tam bomo zagotovili tudi dovolj pitne vode in vode za požarno varnost. Ker gradnje potekajo v glavnem po občinskih zemljiščih, ne pričakujemo zapletov. Zaradi del pa bodo nujne občasne zapore delov cest,« je dejal podžupan Meglič.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / / 14:44

Big Footi v Tržič priklicali poletje

Tržič – Občina Tržič tudi v letošnjem poletju pripravlja bogat kulturno-glasbeni program v okviru Tržiških poletnih prireditev. Koncertno sezono v amfiteatru Gorenjska plaža je tako v soboto odprl...

Objavljeno na isti dan


Kronika / sreda, 4. november 2009 / 07:00

Nesreče

Motorist zadel v robnik Vodice - V soboto nekaj minut po 22. uri se je v Vodicah hudo ponesrečil 33-letnik iz okolice Ljubljane. Z motornim kolesom se...

Kronika / sreda, 4. november 2009 / 07:00

Zapeljal proti policistu

Kranjski policisti so imeli v soboto zgodaj zjutraj obilico težav, da so ustavili vinjenega voznika.

Škofja Loka / sreda, 4. november 2009 / 07:00

Po pasijonu ne le aplavz

Ko so nadaljevali prekinjeno sejo občinskega sveta, so v Škofji Loki največ pozornosti namenili končnemu poročilu projekta Škofjeloški pasijon 2009.

Zanimivosti / sreda, 4. november 2009 / 07:00

V Bohinju je bilo "strašno"

V "strašnem" kampu Danica so se minuli petek zbrale male in velike čarovnice ter se med drugim pomerile v teku z metlami.

Šport / sreda, 4. november 2009 / 07:00

Balon za medvoške tenisače

Člani teniške sekcije Partizan Medvode so dobili svoje prvo pokrito športno igrišče.