Deset tisoč ljudi brez dežurnega zdravnika

Če se v Kranjski Gori zgodi hujša nesreča, je ob sobotah popoldne, nedeljah in praznikih najbližji zdravnik šele na Jesenicah.

Kranjska Gora - V turistični kranjskogorski občini že dalj časa nimajo urejene dežurne zdravstvene službe ob sobotah popoldne, nedeljah in praznikih. In to čeprav je na vrhuncu zimske turistične sezone v kraju kar okrog 4500 gostov, k čemur je treba prišteti še okrog 5500 domačinov in enodnevne goste. Skupaj torej prek deset tisoč ljudi, ki morajo nujno zdravstveno pomoč v času, ko je domača zdravstvena postaja zaprta, iskati na oddaljenih Jesenicah. Ker se zavedajo, da je čakanje na rešilca z Jesenic v trenutkih, ko gre za hujše poškodbe ali celo za življenje, lahko neskončno dolgo, so na Občini Kranjska Gora sklenili, da bodo letos dežurno službo vendarle uvedli. Zato so v letošnjem proračunu že zagotovili 20 tisoč evrov v ta namen.

K projektu pa so skušali pritegniti tudi turistično gospodarstvo, ki naj bi na predlog Občine pokrilo tudi del stroškov dežurne službe. Letno naj bi prispevali 20 tisoč evrov, saj skupni stroški dežurne službe znašajo okrog 40 tisoč evrov. A temu kranjskogorski hotelirji in žičničarji niso preveč naklonjeni. Direktor podjetja Hit Alpinea Aleš Topolšek je povedal, da jim je sicer pomembna skrb za vsakega gosta, vendar pa bi stroške uvedbe dežurne zdravstvene službe morala kriti država, ne pa občina. Poleg tega v redkih nujnih primerih pokličejo nujno reševalno pomoč z Jesenic, s čimer so povsem zadovoljni.

Podobno menijo v družbi RTC Žičnice Kranjska Gora, kjer v primeru hujših poškodb na smučišču ali v gorah prav tako pokličejo urgentno službo z Jesenic, ki poskrbi za oskrbo poškodovancev in prevoz do bolnišnice. Kot je povedala Klavdija Gomboc iz omenjenega podjetja, Kranjska Gora kot turistična občina sicer potrebuje dežurnega zdravnika tako v času zimske kot poletne turistične sezone. Vendar pa v RTC Žičnice Kranjska Gora menijo, da bi dežurno službo morali uvesti poskusno, v tem času pa podrobno proučiti, kakšno zdravniško pomoč bodo iskali ljudje pri dežurnem zdravniku. Za predpisovanje antibiotikov ali zdravil proti prehladu pa bi bila tovrstna dežurna služba pač predraga …

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / ponedeljek, 19. april 2010 / 07:00

Lani boljša prometna varnost

Radovljiški policisti so zadovoljni s prometno varnostnimi razmerami v občini, predvsem zaradi dejstva, da kljub povečanemu številu prometnih nesreč lani niso beležili smrtnih žrtev.

Objavljeno na isti dan


Žiri / ponedeljek, 24. februar 2020 / 19:02

Nekdanja meja naj služi tudi kot opomin

V Kulturnem središču Stare Žiri so nedavno odprli razstavo Idrija in Žiri kot obmejno območje 1941–1945, na kateri s pomočjo fotografij, arhivskih dokumentov, kartografskega gradiva in pričevanj posam...

Tržič / ponedeljek, 24. februar 2020 / 18:59

Tajnice praznovale obletnico kluba

Gorenjske tajnice so se nedavno srečale v prostorih Tržiškega muzeja na jubilejni, 25. redni letni skupščini Kluba tajnic Gorenjske. Gorenjske tajnice bo še naprej vodila Bojana Kavčič.

Šenčur / ponedeljek, 24. februar 2020 / 18:56

Priznanja letos še po starem

Predlog odloka o priznanjih Občine Šenčur so umaknili s februarske seje občinskega sveta.

Slovenija / ponedeljek, 24. februar 2020 / 18:55

Poslovanje v domovih za starejše bo ogroženo

Tako na podlagi izračunov glede stroškov dela v domovih za starejše zatrjujejo v Skupnosti socialnih zavodov Slovenije.

Tržič / ponedeljek, 24. februar 2020 / 18:55

Sanacija deponije bo letos zaključena

Kovor – Na deponiji v Kovorju Občina Tržič že nekaj let izvaja zaključna sanacijska dela, zato da preprečijo kakršnekoli izpuste ali vplive na okolje. »Leto 2020 je tisto, ko bodo sanacijska dela n...