Mengeš
Med največje letošnje investicije v občini Mengeš sodijo temeljite ureditve Slovenske in Gorenjske ceste ter odprtje dveh oddelkov vrtca v prostorih osnovne šole.
Konec septembra je bila po dveh letih končana zahtevna prenova Slovenske ceste. Investicija, vredna 1,37 milijona evrov, ki si jo je občina razdelila z Direkcijo RS za ceste in drugimi investitorji, ki so financirali vgradnjo komunalnih vodov, je obsegala obnovo vodovoda, vgradnjo plinovoda, fekalnih priključkov in kabelskih kanalizacij, ureditev odvodnjavanja, obnovo hodnikov za pešce in cestišča ter ureditev javne razsvetljave. Poleg obnove te glavne mengeške prometnice je občina hkrati z družbo Mercator uredila tudi parkirišča pred trgovino.
Temeljito je bil preurejen tudi odsek Gorenjske ceste od Pšate do križišča za Topole, novega asfalta na Poti na gmajno in prenovljene infrastrukture v dolžini štiristo metrov so se razveselili tudi krajani Loke, v tem letu je bila zaključena tudi prva faza rekonstrukcije Grobeljske ceste, ki bo dokončno prenovljena v naslednjih dveh letih. Na področju cestne infrastrukture je treba omeniti tudi ureditev varne šolske poti in razširitev parkirišč pred osnovno šolo ter pripravo dokumentacije za ureditev ceste na Dobeno, ki se je bodo lotili prihodnje leto.
V letu 2007 je občina veliko naredila na področju plinifikacije. Plin so napeljali po šestih ulicah, z zamenjavo kotlovnic pa nanj priključili zdravstevni dom, kulturni dom, občinsko stavbo in objekt Slamnik. Do konca leta bo plin napeljan tudi od glasbene šole do športnega objekta Harmonija.
Med pomembnejše pridobitve letošnjega leta sodi tudi odprtje dveh oddelkov vrtca v prostorih osnovne šole, s čimer je občina dodobra omilila problematiko pomanjkanja prostih mest v predšolski vzgoji. S prvim septembrom je vrtec s sodobno urejenimi prostori tako sprejel novih 48 malčkov višje starostne skupine.
Aprila je občane, predvsem krajane Topol, razburila napoved o možni postavitvi regijskega centra za mehansko in biološko predelavo komunalnih odpadkov v sosednji občini, zaradi česar so sklicali zbor krajanov. Letošnje leto sta v občini zaznamovala tudi odprtja Razvojnega centra biofarmacevtike v Leku, ki je odmevalo tudi izven slovenskih meja, in večnamenskega športnega objekta Harmonija, ki je bil sicer urejen z zasebnim kapitalom, a bo s 36 ležišči in z bogato ponudbo pomembno vplival na razvoj turizma v celotni občini. K temu bosta gotovo pripomogla tudi projekt vzpostavitve regionalne mreže peš poti po Mengšu in sosednjih občinah, ki je zaživel ob koncu leta, in promocijski dvd s predstavitivjo turistične ponudbe Mengša, ki so ga izdali v letošnjem letu.
Leto 2007 je bilo tudi leto nekaterih obletnic. S slikarsko razstavo v galeriji Mežnarija so zabeležili 110-letnico rojstva slikarja Janka Testena iz Loke, 60-letnico je v svojem prenovljenem društvenem domu praznovala Lovska družina Mengeš, prvih petnajst let pa je zabeležil tudi tradicionalni Mihaelov sejem. V tem letu so se Mengšani poslovili od svojega prvega častnega občana Slavka Piška.
OBČINSKI SVET: Aleš Janežič, Marija Sitar, Peter Gubanc, Tina Železnik, Boštjan Marinko (LDS); Tomaž Štebe, Janez Penca, Justina Jerič, Mojca Volkar, Franci Kodela (SDS); Matjaž Loboda, Robert Ručigaj, Mateja Hribar Sicherl, Bogo Ropotar (Za občino Mengeš in njen razvoj); Jožef Vahtar, Franc Hribar (SLS); Anton Hribar, Franc Malus (NSi) in Dušan Pejić (SD).
OBČINSKI NAGRAJENCI: Zlato priznanje sta prejela prvi župan občine Mengeš in glasbenik Janez Per in dolgoletni pedagoški delavec Roman Maligoj. Srebrno priznanje je župan podelil Primožu Koscu za delo v mengeški godbi in Srečku Hribarju na delovanje na številnih področjih, bronastega pa fotografu Vidu Repanšku in Kulturnemu društvu Mihaelov sejem. Trdinovo nagrado je prejel klarinetist Miha Kosec.