Matic Osovnikar in Brigita Langerholc sta se zadovoljna vrnila domov. (Foto: Tina Dokl)

Zadovoljna se ozirata proti Pekingu

Matic Osovnikar in Brigita Langerholc sta nasmejana prišla s svetovnega prvenstva v Osaki, kljub rekordoma in uvrstitvama v veliki finale pa že mislita na nove tekme.

Brnik – V nedeljo se je končalo 11. svetovno prvenstvo, kot zadnja od naših pa je v maratonu nastopila Helena Javornik in osvojila 30. mesto. Tako se danes ob 11.30 na brniško letališče vračajo zadnji člani naše uspešne reprezentance, prejšnji teden pa smo že lahko najprej pozdravili Primoža Kozmusa, ki je v metu kladiva osvojil srebrno kolajno, in Mirana Vodovnika, ki je bil šesti v metu krogle, nato pa še dva gorenjska junaka, ki sta na Japonskem navdušila s svojima finalnima nastopoma. Brigita Langerholc je v teku na 800 metrov postavila svoj osebni rekord (1:58:41) in osvojila izvrstno peto mesto, Maticu Osovnikarju pa je z osebnim in državnim rekordom v teku na 100 metrov (10:13) uspelo, da je mejo postavil še bliže želenemu času desetih sekund, po kar dvajsetih letih pa je bil edini svetlopolti tekač, ki mu je uspelo teči v velikem finalu.

»Naša poteza, da gresta Matic in Brigita na Japonsko malo prej, se je izkaza za taktično dobro, saj sta se odlično aklimatizirala. Zato bomo to nadaljevali tudi na naslednjih velikih preizkušnjah,« je ob sprejemu na brniškem letališču ob čestitkah atletoma za rekorda in odlične uvrstitve poudaril predsednik Atletske zveze Slovenije Peter Kukovica, prav tako pa so oba škofjeloška tekača navdušeno pozdravili domači in navijači. »Preden sem šla v Osako, sem si želela osebni rekord in finale. Zaupala sem vase in v osebni rekord, teže se je bilo prebiti med osem najboljših na svetu. Če hočem v Pekingu narediti stopničko naprej, moram teči rezultat pod 1,56. Pri tem bi mi zelo pomagali dobri sparing partnerji in že sedaj vabim vse, ki mi želijo pomagati do tega cilja …,« je z nasmehom razmišljala Brigita, tudi Matic pa je bil zadovoljen s svojim nastopom. »Moj cilj je bil rekord, nisem si pa mislil, da bom nastopil v finalu. Težko je opisati veličastnost tega nastopa,« je povedal Matic, ki ga tako kot Brigito že čez nekaj dni čaka nov nastop v Zürichu, prihodnje leto pa seveda olimpijske igre v Pekingu. Še prej pa se bosta z drugimi našimi atleti danes udeležila sprejema pri Ministru za šolstvo in šport Milanu Zveru na Brdu pri Kranju in popoldanskega druženja z navijači v trgovskem centru Merkurja na Primskovem.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / petek, 24. junij 2011 / 07:00

Minilo je že šestdeset let

Srečali so se prvi diplomanti Tekstilnega tehnikuma v Kranju, letnik 1951. Od njihove mladosti, druženja v šolskih klopeh je minilo že šestdeset let.

Objavljeno na isti dan


Vodice / torek, 19. april 2016 / 16:31

Izredni nadzor v Vodicah

Na današnji redni seji občinskega sveta v Vodicah se bodo svetniki med drugim seznanili s poročilom o opravljenem izrednem nadzoru zaradi domnevno sporne menjave parcel v lasti Občine Vodice.

Razvedrilo / torek, 19. april 2016 / 16:16

Ljudje kot ti

V še nedokončani stanovanjski hiši na Duplici, predmestju Kamnika, se je odvil zanimiv večer vrhunskega džeza v izvedbi zasedbe People Like You!

Kultura / torek, 19. april 2016 / 16:14

Druga likovna razstava Mohorja Kejžarja

Železniki – V galeriji Muzeja Železniki je ta čas na ogled druga samostojna razstava likovnih del Mohorja Kejžarja z naslovom Kakorkoli že. Do takšnega poimenovanja je absolventa Akademije za likov...

Šport / torek, 19. april 2016 / 16:12

Cilj je vrnitev med elito

Tako pred bližnjim svetovnim prvenstvom Divizije I, skupine A, pravi izkušen napadalec slovenske hokejske reprezentance Žiga Jeglič, ki je tudi za novo sezono že podpisal pogodbo z dosedanjo ekipo Slo...

Nasveti / torek, 19. april 2016 / 16:09

Tanja odgovarja

Pozdravljeni, Tanja! Zanima me, kako bo z najinim odnosom s fantom. Ali bomo prišli skupaj in začeli z gradnjo hiše. In ali se bodo odnosi v hiši spremenili na bolje?