Darja Lavtižar Bebler s predsednikom SD Borutom Pahorjem (Foto: Tina Dokl)

Volivci volijo tudi osebnost

Med poslanci, ki so nedavno zapustili LDS in se vključili v poslansko skupino SD, je tudi na Gorenjskem izvoljena Darja Lavtižar Bebler. Svojo odločitev je pojasnila tudi za Gorenjski glas.

Zakaj ste zapustili LDS?

»Stranka ni več taka, kot je bila tedaj, ko sem vanjo vstopila. V stranko sem prišla skupaj s socialisti leta 1994. Takrat in pozneje sem sodelovala tudi pri nastanku programa LDS. Sedaj sta me način, kako funkcionira ta stranka, in retorika, ki jo je ubral zadnji kongres, odvrnila in nisem se več mogla prepoznati v njej. Vedno sem verjela v to, da smo si različni in da je to naša stična točka, sedaj pa sem videla, da so razlike v nekaterih pogledih že tako moteče, da v tej stranki ne želim več sodelovati. Ji pa želim vse dobro in upam, da se bo tudi tam kaj spremenilo potem, ko smo jo nekateri zapustili.«

Izvoljeni ste bili na Gorenjskem. Kaj menite, kaj o vašem prestopu menijo vaši volivci?

»Več ljudi me je vprašalo, kaj porečejo volivci, ki so me volili kot kandidatko liberalne demokracije. Še vedno verjamem, da so me volivci voliti tudi zato, ker sem to jaz, ne le zato, ker sem bila na listi LDS. Ti volivci bodo razumeli moje razloge, zakaj sem izstopila in zakaj želim nadaljevati delo poslanke v drugi poslanski skupini. Tisti, ki so v preteklosti volili stranko LDS, so pa tudi (če prav beremo nekatere zadnje javnomnenjske ankete) prešli ravno k socialni demokraciji, ker ta stranka dobiva podporo, LDS jo izgublja. Tega si ne gre drugače razlagati kot tako, da so tudi volivci začutili, da se na tem političnem polju stvari spreminjajo in da je morda socialna demokracija ta hip še bolj pripravljena na izzive jutrišnjega dne. Ne trdim pa, da tudi liberalna demokracija s svojim programom ne bi bila kos tem izzivom.«

Kako je na vaš izstop reagirala stranka LDS na Gorenjskem? So tudi od vas kot od vašega poslanskega kolega Mateja Lahovnika zahtevali, da vrnete poslanski mandat?

»Za zdaj ne, ampak kar sem vam povedala, je moj odgovor na morebitne take zahteve. Sodim med ljudi, ki so prepričani, da na državnozborskih volitvah ne šteje samo stranka, ampak štejejo tudi kandidati. Tudi po raziskavah je več kot očitno, da 10 do 15 odstotkov navzdol ali navzgor lahko pripomore prav konkreten kandidat. Jaz upam, da sem prispevala tistih deset odstotkov glasov navzgor, ki sicer gredo konkretni stranki.«

Boste na naslednjih državnozborskih volitvah spet kandidirali in v kateri stranki?

»To je še odprto, do volitev je še več kot leto in pol. Če bo vse prav, bom spet kandidirala na Gorenjskem. Tam sem doma in tudi zato ta primerjava s kolegom Lahovnikom ni čisto prava. Jaz sem doma v Kranjski Gori in sem vedno kandidirala v tej volilni enoti.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / nedelja, 27. junij 2021 / 23:07

Navdušeni nad lepotami mesta

Veleposlaniki, akreditirani v Sloveniji, so minuli četrtek obiskali Škofjo Loko in navdušeni nad mestom povedali, da se kmalu spet vrnejo.

Objavljeno na isti dan


Nasveti / ponedeljek, 4. januar 2010 / 07:00

Novoletni horoskop

Leto 2010 je v znamenju Tigra, oziroma Hu. Je simbol moči, strasti in tveganja. In tako leto je tudi pred nami, eksplozivno ter silovito na vseh področjih. Naši širokopotezni načrti bodo veliki in drz...

Cerklje na Gorenjskem / ponedeljek, 4. januar 2010 / 07:00

V kulturnem hramu letos manj prireditev

Cerklje - V kulturnem hramu Ignacija Borštnika v Cerkljah je bilo predlani 61 kulturnih dogodkov, lani do oktobra pa 27, so decembra obvestili občinske svetnike v...

Zanimivosti / ponedeljek, 4. januar 2010 / 07:00

Rekorden dobitek v kranjskogorski Koroni

Kranjska Gora - Tik pred koncem leta se je sreča še posebej na široko nasmehnila šestdesetletnemu Avstrijcu, ki je v ponedeljek popoldne v Hitovi igralnici Korona v Kranjski Gori...

Zanimivosti / ponedeljek, 4. januar 2010 / 07:00

Koledniki voščili srečo v Cerkljah

Na štefanovo so v središču Cerkelj pripravili prvo koledovanje.

GG Plus / ponedeljek, 4. januar 2010 / 07:00

Kaj bo, kaj bo!?

»Kaj bo, kaj bo!?« vpijejo tisti, ki vidijo vse slabo in se bojijo, da bo še slabše. »Saj bo, saj bo,« jim odgovarjajo vsega hudega vajeni in bolj prisebni. Jaz pa se ob tem sprašujem, ali je spl...