Za kakovostnejšo obravnavo pacientov
V Domžalah so odprli nove prostore za fizioterapijo v vrednosti 1,5 milijona evrov, kar bo izboljšalo kakovost obravnave pacientov, z dodatnimi zaposlenimi pa se odzivajo tudi na naraščajoče potrebe po tovrstnih storitvah.
Lokomotorna in mišična obolenja so v porastu, zato je potreba po fizioterapevtskih storitvah vse večja na ravni celotne države.
Domžale – Na lokaciji po novem deluje devet fizioterapevtskih ambulant, katerih storitve se pacientom krijejo iz blagajne Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije, in ambulanta, ki je na voljo samoplačnikom. Kot pojasnjujejo v domžalskem zdravstvenem domu, se je v nove prostore preselil oddelek fizioterapije v Domžalah, medtem ko enota fizioterapije v Mengšu ostaja v prostorih Zdravstvene postaje Mengeš.
Vrednost investicije, vključno z nakupom prostorov, celovito prenovo ter nakupom pohištvene in medicinske opreme, je znašala približno 1,5 milijona evrov in so jo krile občine ustanoviteljice. Poleg Domžal so to še občine Mengeš, Trzin, Lukovica in Moravče.
Prostori zdaj še enkrat večji
Oddelek fizioterapije so uredili v novih prostorih na Ljubljanski cesti 81 v Domžalah. Odločitev za nakup novih prostorov so sprejeli v začetku lanskega leta, prenova pa se je zaključila maja letos. Skupna površina novih ambulant znaša 640 kvadratnih metrov, kar je več kot še enkrat toliko kot prej.
Z njimi pa so omogočili bolj kakovostno, osredotočeno in individualno obravnavo. Za investicijo so se odločili, ker so se na stari lokaciji srečevali s pomanjkanjem prostora. V starih prostorih si je moralo več fizioterapevtov deliti eno ordinacijo, kar je vplivalo tudi na kakovost obravnave. Temu se bodo na novi lokaciji izognili, saj bodo imeli na voljo vsak svojo. Kot je povedala direktorica Zdravstvenega doma Domžale mag. Renata Rajapakse, namreč dnevno obravnavajo približno sto pacientov. »Še posebno po tem, ko smo se pred časom odločili, da spremenimo način obravnave in vsakega pacienta obravnavamo individualno, se je izkazala večja potreba po dodatnih prostorih, zato smo tudi pristopili k pridobitvi novih prostorov, da bomo lahko omogočili kvalitetnejše delo,« je povedala direktorica, ki je sicer poudarila tudi, da je v zadnjih letih potreb po tovrstnih obravnavah vse več.
Potrebe vse večje
»Gre za pomembno pridobitev tudi za lokalno skupnost, saj so lokomotorna in mišična obolenja v porastu in je potreba po takšnih zdravstvenih storitvah vse večja na ravni celotne države,« je še dodala mag. Renata Rajapakse. H kakovostnejši obravnavi pa bodo prispevali tudi dodatni zaposleni, v letošnjem letu so namreč pridobili dodatnega 3,5 tima. Za zdaj je zaposlenih 14 fizioterapevtov, kmalu pa jih bo 17, vključno s specialistko fizikalne in rehabilitacijske medicine, ki je del samostojnega specialističnega programa domžalskega zdravstvenega doma, s čimer se lahko pohvalijo le trije zdravstveni domovi v Sloveniji.