Kako prijaviti škodo
Zavarovalnice svetujejo, da škodo, nastalo v zadnjih neurjih, prijavite po spletu, kar bo pospešilo reševanje škodnega primera. Nastale poškodbe tudi fotografirajte.
Za pomoč pri oddaji škodnega zahtevka se zavarovanci lahko obrnejo tudi na svojega zastopnika.
Kranj – V slovenskih zavarovalnicah po četrtkovih neurjih beležijo povečano število klicev zaradi nastale škode, zato so cenilci že ves čas na terenu. Ob tem zavarovance spodbujajo k prijavi škode na daljavo na njihovih spletnih straneh, kar bo pospešilo reševanja škodnega primera. Njihovi predstavniki jih bodo poklicali v nekaj dneh in se z njimi dogovorili o nadaljnjem poteku reševanja škodnih zahtevkov.
S prijavo ni treba hiteti
V Zavarovalnici Triglav zavarovancem sporočajo, da sta jim na voljo tudi digitalna poslovalnica i.triglav in 24-urna brezplačna dežurna telefonska številka 080 555 555. Za pomoč pri oddaji škodnega zahtevka se zavarovanci lahko vedno obrnejo tudi na svojega zastopnika ali obiščejo najbližje predstavništvo oziroma območno enoto Zavarovalnice Triglav. »Kljub temu da za prijavo škode velja tridnevni rok po njenem nastanku, zavarovalnica v primeru tovrstnih dogodkov upošteva tudi kasnejše prijave. Z oddajo prijave zavarovancem torej ni treba hiteti, razen v primeru, ko gre za žita in ostale kmetijske kulture, ki so tik pred žetvijo,« poudarjajo. Ob tem zavarovancem svetujejo, da naj, če je to varno, posnamejo nekaj fotografij, ki naj čim natančneje prikazujejo škodo. Poškodovane predmete, če je le mogoče, naj shranijo, dokler se s predstavnikom zavarovalnice ne dogovorijo o nadaljnjem poteku reševanja škodnega zahtevka. »Pri oddaji prijave naj poškodovane stvari čim natančneje navedejo, priložijo morebitne fotografije ter pripišejo tudi telefonsko številko in številko transakcijskega računa, kamor lahko zavarovalnica nakaže zavarovalnino,« še dodajajo.
Škodo na premoženju fotografirajte
V Zavarovalnici Sava pa sporočajo, da nastalo škodo na premoženju fotografirajte in fotografije priložite ob spletni prijavi, saj bo tako cenilec že ob pregledu spletne prijave videl obseg nastale škode in ocenil, ali je za cenitev potreben tudi ogled. S tem bo postopek obravnave zavarovalnega primera še krajši. »Pomembno je, da v primeru nastale škode zaščitite svoje premoženje in s tem preprečite, da bi se obseg škode povečal. Svetujemo, da kraj škode zavarujte, odstranite veje, drevesa in podobno, nastalo škodo fotografirate, in če gre za nepremičnino, začnete sanacijo. Če je neurje s točo poškodovalo vaše vozilo, storite podobno. V primeru razbitih stekel prekrijte mesta, kjer bi lahko v notranjost tekla voda, ali vozilo postavite pod streho. S popravilom počakate, saj morate škodo najprej prijaviti, da naša zavarovalnica poda temelj,« svetujejo in dodajajo, da lahko zavarovanci pomoč oziroma dodatne informacije prejmejo v klepetu na zav-sava.si, na info@zav-sava.si in na 080 19 20.