Tudi v Bohinju izbrali projekte
Tudi v Bohinju so občani že izglasovali projekte, ki jih bo občina vključila v participativni del občinskega proračuna. Največ glasov so občani oddali na spletu.
Tokrat so od občanov in nepridobitnih organizacij s sedežem v občini prejeli nekaj več kot štirideset predlogov, na glasovanje, ki so ga izvedli zadnji teden v aprilu, pa so jih uvrstili 33.
Bohinjska Bistrica –Del proračuna občine bodo v Bohinju tudi letos oblikovali kot participativni proračun, za kar namenjajo trideset tisoč evrov za območje KS Bohinjska Bistrica, po 15 tisoč pa za območja KS Stara Fužina - Studor, Srednja vas in Koprivnik - Gorjuše. Tokrat so od občanov in nepridobitnih organizacij s sedežem v občini prejeli nekaj več kot štirideset predlogov, na glasovanje, ki so ga izvedli zadnji teden v aprilu, pa so jih uvrstili 33; nekaj jih je bilo zavrnjenih zato, ker je ena oseba oziroma organizacija lahko oddala največ dva predloga, nekaj pa zato, ker je izvedba predlaganega projekta presegla postavljeno mejo 15 tisoč evrov.
V proračun za letošnje leto so tako občani z glasovanjem uvrstili rekonstrukcijo ceste v Strano za območje KS Srednja vas; projekt z dodeljenim zneskom 15 tisoč evrov je dobil tudi absolutno največ glasov med vsemi predlaganimi v občini Bohinj, 170. Za območje KS Koprivnik - Gorjuše so krajani največ glasov namenili projektu menjave dotrajanih oken in vrat Gasilskega doma Koprivnik, za kar se prav tako namenja 15 tisoč evrov.
Na območju krajevne skupnosti Stara Fužina - Studor sta izglasovana dva manjša projekta, in sicer ureditev ločenega dostopa do trgovine, ki bo ločen od gostinskega lokala, za kar bo v proračunu namenjenih osem tisoč evrov, ter nadgradnja tržnega prostora v Stari Fužini in decembrske razsvetljave pod Studorom, za kar bodo namenili osem tisoč evrov.
V Bohinjski Bistrici bodo s pet tisoč evri iz participativnega proračuna obnovili in dopolnili solarni sistem na Orožnovi koči, uredili ekološki otok na Majhnovi ulici (15 tisoč evrov) ter postavili otroška igrala ob Mlaki na Nemškem Rovtu, za kar namenjajo 10 tisoč evrov.
Glasovali so lahko občani, stari 15 let in več, tako kot lani s pomočjo spletne aplikacije oziroma na Občini Bohinj. Največ glasov je bilo oddanih na spletu.