Dvojno zlato za Nejca Kavčiča

Sevnica - Preteklo soboto je v Sevnici potekal 8. mednarodni karate turnir– HYPO POKAL 2006, ki se ga je udeležilo kar 516 tekmovalcev in tekmovalk iz sedmih evropskih držav. Karate klub Kranj je nastopil z 11 tekmovalci, ki so nastopali samo v borbah in osvojili štiri zlate, dve srebrni in eno bronasto medaljo. Pri kadetinjah je Špela Štefe v kategoriji do 60 kg osvojila 1. mesto in v finalu premagala Deniso Širič (KK Triglav). Pri članicah sta bili v kategoriji do 60 kg najboljši Teja Šavor (1. mesto) in Bojana Dujović (2. mesto). Pri mlajših kadetih do 65 kg je Janez Perhavec osvojil 3. mesto, med kadeti do 70 kg pa je 1. mesto osvojil Nejc Kavčič, potem ko je v finalu porazil Tineta Maljevca (KK Shotokan Muha Špela). Matej Sušnik je med člani v kategoriji do 65 kg osvojil 2. mesto, močnejši je bil le Dalibor Đuranović (KK Tempo Zagreb). Pravi podvig je uspel Nejcu Kavčiču, ki je z zmago nad Žigo Šantejem (KK Trbovlje) osvojil 1. mesto tudi v kategoriji članov do 70 kg. Uspešne kranjske karateiste čaka to soboto nastop na Odprtem prvenstvu Ljubljane, ki bo potekalo v športni dvoran Slovan.

Splošno / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00