Turisti te dni Slovenije ne zapuščajo dobre volje. / Foto: Nik Bertoncelj

Zastoj zaradi požara v predoru

V sredo popoldan je proti Karavankam zaradi požara v predoru obstal promet na avtocesti.

Karavanke – Večkilometrski zastoji se pred predorom Karavanke običajno pojavijo vsak konec tedna, ko se tuji turisti množično vračajo z dopustov. V sredo pa je več kot enajstkilometrska kolona vozil nastala zaradi požara na vozilu na avstrijski strani predora, ki je bil za dve uri zaprt. V tem času je na gorenjski avtocesti proti Karavankam nastala šestkilometrska kolona vozil, ki se je v naslednji uri podaljšala že na več kot enajst kilometrov. Daljši zastoj je pred predorom Karavanke nastal tudi včeraj, zato so ga zaradi varnosti občasno zapirali v smeri Avstrije.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / petek, 21. avgust 2020 / 11:08

Na edini tekmi s tremi cilji

Ta konec tedna bosta v Wisli na Poljskem edini tekmi poletne velike nagrade za smučarske skakalce v tej sezoni. Nastopilo bo sedem Slovencev. Na treningih je izstopal Anže Lanišek.

Objavljeno na isti dan


Splošno / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Okusne vegetarjanske jedi iz restavracije Papala Kranj

Hokkaido krema Za 4 do 6 oseb 1 kg buč hokkaido 1 l vode, 1 žlička cimeta,100 g sladkorja, kivi ali drugo sadje za garniranje

Naklo / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Vežice v Dupljah novembra

Pokopališče v Spodnjih Dupljah bodo razširili. Tam so že začeli graditi poslovilne vežice, kar je stara želja krajanov.

Medvode / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Vesela harmonika v Gunclje

Harmonikarji, največ je bilo mladih, so tekmovali na Veseli harmoniki na Senici. Prevladovali so Gorenjci, zmagi pa sta šli na Dolenjsko in v Ljubljano.

Gospodarstvo / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Kačasta in stebrasta smreka

Gozdar Martin Umek je v revirju Nemilje odkril gozdna posebneža - v bližini Jamnika kačasto smreko, v Zgornji Besnici pa še stebrasto.

Zanimivosti / torek, 14. avgust 2007 / 07:00

Mesto jekla in - turizma

Pomočnik direktorja Slovenske turistične organizacije Dejan Podgoršek: "Okolica Jesenic me je fascinirala, Jesenice imajo izjemen turistični potencial."