Dupljanski gasilci so v petek sprejeli novo gasilsko vozilo GVC-1. / Foto: Tina Dokl

Sprejeli novo gasilsko vozilo

Gasilci Prostovoljnega gasilskega društva (PGD) Duplje so svoj vozni park nadgradili z novim gasilskim vozilom GVC-1.

Zgornje Duplje – Občina Naklo je lani sprejela načrt opremljanja prostovoljnih gasilskih društev Gasilske zveze Naklo, kjer je po besedah naklanskega župana Ivana Megliča predvidenih šeststo tisoč evrov za nakup štirih novih gasilskih vozil. Lani so kot prvi novo vozilo prejeli v PGD Naklo, letos so svoj vozni park obogatili dupljanski gasilci. V petek so sprejeli težko pričakovano novo vozilo GVC-1 v vrednosti 285 tisoč evrov, pri čemer je Občina Naklo zagotovila 215 tisoč evrov, preostanek so gasilci financirali z lastnimi sredstvi in s pomočjo vaščanov.

Gasilci v Dupljah imajo po novem tri vozila, zadnje vozilo so prevzeli pred dvajsetimi leti. »Vozila, ki smo jih imeli doslej, se ne morejo primerjati z našo novo pridobitvijo. Gre za gasilsko vozilo s cisterno, ki bo zagotavljalo učinkovitejše in hitrejše intervencije, s tem pa tudi večjo varnost občanov,« je povedal Uroš Teran, predsednik PGD Duplje, kjer je sicer štirideset aktivnih operativnih članov, ki letno zabeležijo od 10 do 25 intervencij. V Dupljah so pred štirimi leti dogradili tudi garažni prostor, ki je prilagojen za shranjevanje novega vozila. Novo vozilo je izdelalo podjetje Euro GV iz Ilirske Bistrice, 25. junija pa bodo organizirali slavnostni sprejem z gasilsko parado in veselico.

Prihodnje leto se bodo novega vozila razveselili še v PGD Žeje, zadnji pa bodo na vrsti gasilci PGD Podbrezje. Kot je še pojasnil župan, je bilo v naklanski občini predlani 59 intervencij, lani pa nekaj več kot trideset.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / petek, 24. junij 2011 / 07:00

Ponosni na domoljubno dejanje

Jana in Matej Demšar, Žgajnarjeva z Zaprevala, sta ponosna, da je njuna domačija julija leta 1991 nekaj dni gostila "glavni štab", ki je vodil osamosvojitev Slovenije.

Objavljeno na isti dan


Humor / nedelja, 30. november 2008 / 07:00

Vinjete za brate Hrvate

Predstavljamo vam najnovejši vinjeti, ki ju bo Slovenija uvedla posebej za hrvaške državljane. Veljavni bosta 81 oziroma 82 let, z rdeče-belo barvno kombinacijo pa bodo vinjete Hrvatom tudi vizualno p...

Kultura / nedelja, 30. november 2008 / 07:00

Milijon dolarjev za ...

Pred sobotno premiero v Prešernovem gledališču smo se pogovarjali z režiserko drame Prečkanje avtoceste ali Zgodba o zlati ribici Andrejo Kovač.

Prosti čas / nedelja, 30. november 2008 / 07:00

Zmagala baletnik in pevka

V studiu 1 TV Slovenija so se 23. novembra pomerili trije zmagovalni dueti predtekmovanj tretje serije oddaje Zvezde pojejo.

Prosti čas / nedelja, 30. november 2008 / 07:00

Notr bo padala Seva

Tokrat v goste oddaje As ti tud not padu?! prihaja Severina. Za sogosta so povabili režiserja Marka Naberšnika. Zabavna bo tudi poroka. Si predstavljate Severino...

Prosti čas / nedelja, 30. november 2008 / 07:00

Rime, verzi in pesem na vasi

Tinček in Svetin bosta tokrat pisala pesmi in predvsem iskala rime, s katerimi bi bila dekleta zadovoljna, kajti do sedaj sta pri njih vedno naletela na neuspešni odziv. Klavdija bo deležna njune...