Novo pridobitev so slovesno odprli župan Matej Slapar, ravnateljica šole Violeta Vodlan, oba podžupana Bogdan Pogačar in Sandi Uršič ter predsednik Športne zveze Kamnik Robert Prosen.

Ob šoli prenovili atletsko stezo

Športni park pri Osnovni šoli Marije Vere na Duplici je odprtega tipa, zato ga v popoldanskem času lahko uporabljajo tudi občani. Obnova atletske steze je stala dobrih 212 tisoč evrov.

Duplica – Zunanje športne površine so na Osnovni šoli Marije Vere uredili že leta 2005, a čas je pokazal svoje in površine je bilo treba temeljito prenoviti. Občina Kamnik se je zato prijavila na razpis Fundacije za šport, bila uspešna in v lanskem letu so se dela začela. Rezultat je atletska steza (250-metrski krog) z umetno maso, ki jo bodo pri pouku športa vsakodnevno uporabljali učenci šole, občasno tudi malčki iz Vrtca Antona Medveda Kamnik, v popoldanskem času pa je namenjena tudi občanom, saj je celotni športni park odprtega tipa. »Občina je s prenovo omogočila ugodne in spodbudne pogoje za razvoj atletike v Kamniku. V današnjem času ima športna dejavnost v šoli in izven nje poseben pomen za zdrav razvoj mladih. Ko se ukvarjamo z različnimi športnimi aktivnostmi, ne treniramo samo svojih mišic, ampak pridobivamo tudi druge spretnosti in razvijamo lastnosti, kot so vztrajnost, delavnost, poštenost in odgovornost. Gibanje je pravica otrok in dolžnost odraslih je, da jih pri tem spodbujamo in jim omogočimo primerno infrastrukturo. Na Osnovni šoli Marije Vere se bomo trudili, da bomo naše učence spodbujali k športnim dejavnostim in jim bili pri tem vzgled,« je na uradnem odprtju dejala ravnateljica Violeta Vodlan, župan Matej Slapar pa, da je bil to eden večjih občinskih projektov v posodobitve športne infrastrukture v lanskem letu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / sreda, 22. junij 2011 / 07:00

Zmagala je vrtnica Angela

Društvo ljubiteljev vrtnic Slovenije je v Arboretumu, kjer si je zdaj mogoče ogledati že 250 sort vrtnic, pripravilo že osmi Rožni dan.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / / 23:21

Stopimo skupaj

V polni Dvorani tržiških olimpijcev je v pomoč tržiškim občanom, ki so utrpeli večjo škodo v nedavnih poplavah, potekal dobrodelni koncertni večer Stopimo skupaj. Dvorana na Češnjici v Železnikih pa j...

Radovljica / / 23:18

V Radovljici še en trgovski center

Ob vhodu v mesto Radovljica so pred mesecem dni začeli graditi nov trgovski center, v katerem bo pet ločenih trgovin. Odprtje načrtujejo spomladi.

Nasveti / / 23:17

Za hrustanje

Grisine ali kosmiče za zajtrk redko pripravimo doma. Vendar tudi to lahko naredimo sami in ni dvoma, da je doma pripravljeno veliko boljše od kupljenega. Grisini so odličen prigrizek ali popestrite...

Razvedrilo / / 23:16

Prstana zvestobe nosita že šestdeset let

V soboto sta si Frančiška in Jakob Košir iz Dolgih Njiv v cerkvi sv. Vida v Lučinah, kjer sta se pred šestdesetimi leti poročila, ponovno obljubila večno zvestobo.

Medvode / / 23:15

Peklenščki strašili v Goričanah

Sedma Noč parkeljnov v Goričanah je bila kljub dežju odlično obiskana. Predstavilo se je triindvajset skupin parkeljnov iz Slovenije in tujine.