Kranjskogorsko smučišče je bilo polno domačih in tudi tujih turistov. / Foto: Tina Dokl

Zimska idila v Kranjski Gori

Na zadnji dan starega leta smo obiskali Kranjsko Goro, ki je bila polna turistov. Želeli so se naužiti zimske idile, nekateri so dan izkoristili za rekreacijo na belih strminah, smučarskotekaških progah in drsališču, drugi so v gorenjskem smučarskem središču stopili v novo leto 2022.

Kranjska Gora – V Ratečah smo srečali Tomaža Glišoviča iz Tolmina. »V te kraje večkrat pridem na tek na smučeh, običajno le za en dan, občasno pa tudi prespim v Kranjski Gori. Proge so zelo lepo urejene, dovolj je snega, v dopoldanskem času niti ni gneče, morda bi lahko srečal le več smučarskih tekačic. Cene so primerne, le nenavadno je, da plačilo velja do določenega dela proge, potem pa pričakujejo ponovno plačilo,« je povedal Glišovič.

Saša Savšek iz Trbovelj je v Kranjski Gori že večkrat silvestrovala. »Najeli smo apartma, kjer bomo dočakali novo leto, saj silvestrovanj na prostem ni, česar pa niti ne pogrešamo. Prijetno je, ker je veliko ljudi, obenem Kranjska Gora ponuja raznolika doživetja. Mi si bomo ogledali mestno jedro, šli na sprehod do okoliških naravnih znamenitosti, en član naše skupine bo smučal. Želeli smo izkusiti zimo in mraz, pri nas namreč ni snega, Kranjska Gora pa je v tem času zimska idila,« je povedala Savškova.

Na smučišču je bila Anelka Križaj s Krke, ki je Kranjsko Goro obiskala po petih letih. »Kraj se je od mojega zadnjega obiska polepšal in moderniziral, smučišče pa po mojem mnenju stagnira, morda bo napredek doživel s predvidenim smučiščem Vitranc 2. Snega ni ravno v izobilju, na smučišču so kamni, ki lahko poškodujejo smučarko opremo. Prišli smo za dva dneva, a tu ne bomo silvestrovali, danes se vračamo domov,« je dejala.

Blizu kranjskogorskega drsališča pa je bila nastanjena Tadeja Erker iz Ljubljane. »Vsak dan pridemo na drsališče, sicer tudi smučamo, a ne tu, ker je na smučišču prevelika gneča. Radi imamo zimske športne aktivnosti, doma nimamo primernih pogojev, Kranjska Gora pa omogoča vse. Navdušuje nas tudi pogled na obilje snega in okoliške hribe, ki so čudoviti,« je povedala; in še: »Tu je tudi prijetno in sproščeno prednovoletno vzdušje. Že zjutraj smo v krogu razširjene družine začeli pripravljati silvestrsko večerjo, nimamo posebne tradicije, za nas je to običajen dan, le kasneje bomo šli spat.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / torek, 23. junij 2009 / 07:00

V Besnici sprejeli Valjavca

Po uspešnem nastopu na dirki po Švici, kjer je bil pet dni v rumeni majici vodilnega, so Tadeja Valjavca sprejeli v domačem kraju.

Objavljeno na isti dan


Šenčur / / 07:00

Zapora še ni odpisana

Čeprav v zadnjih dneh semaforjev na regionalni cesti Škofja Loka-Gorenja vas ni več, nadaljnje zapore niso izključene.

Kranj / / 07:00

Hitrost vozil je problem ulice

Skupina stanovalcev Grmičeve ulice v Čirčah bi na svoje stroške postavila montažne talne ovire. Pravijo, da zaradi pogostega divjanja vozil, a za to ne dobijo soglasja.

Gorenja vas-Poljane / / 07:00

Oživitev dvorca se nadaljuje

Podjetje Hosting ima pripravljen načrt za oživitev Tavčarjevega dvorca Visoko, ki ga morajo občine solastnice še potrditi.

Tržič / / 07:00

Skrb za kulturo

Tržič - Na letošnji razpis za sofinanciranje programov ljubiteljskih kulturnih dejavnosti se je prijavilo devet društev in Zveza kulturnih organizacij Tržič. Med prvimi so Mladin...

Vodice / / 07:00

Svetniki nasprotujejo zadolževanju občine

Vodice - Vodiški svetniki so pred dnevi obravnavali proračun občine za leto 2009, ki je visok dobrih 5,2 milijona evrov. Med največje načrtovane investicije sodi nadaljevanje obn...