Tečaj varnejše hoje

Kamnik – Društvo gorska reševalna služba Kamnik organizira Tečaj varnejše hoje v gore v zimskih razmerah, ki bo potekal 14. in 15. januarja 2022 na Mali planini. Zbor udeležencev bo v petek, 14. januarja 2022, ob 17. uri v Domžalskem domu na Mali planini. Zaradi omejenih možnosti nastanitve se tečaja lahko udeleži največ petindvajset oseb. Prenočišče in prehrana bosta zagotovljena v Domžalskem domu. Prijave (izključno po spletnem obrazcu) so veljavne z nakazilom kotizacije – 20 evrov za člane PZS in 60 evrov za nečlane. V kotizacijo je všteto povračilo stroškov predavateljev in inštruktorjev ter morebitno gradivo. Bivanje in prehrano v koči plača vsak udeleženec sam, hrane iz nahrbtnika ni. Praktični del bo potekal na terenu, zato se od udeležencev zahtevajo primerna oblačila in obutev ter ostala oprema za gibanje v gorah v zimskih razmerah (cepin, dereze, čelada, lavinski trojček). Dodatne informacije lahko dobite po telefonu 041 663 446 (Matjaž Šerkezi, vodja tečaja) in na spletni strani www.grs-kamnik.si.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / sreda, 3. julij 2013 / 09:49

Morilec znova na sodišču

Damijan Naglič, morilec strica in očeta, se je znova znašel pred sodniki. Tokrat zaradi poskusa uboja in nasilnega vedenja do partnerice.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / torek, 29. december 2009 / 07:00

Petrove jaslice tokrat drugačne

Na Povljah nad Trstenikom Romjev Peter že devet let postavlja jaslice na prostem.

Slovenija / torek, 29. december 2009 / 07:00

Počastili dan samostojnosti in enotnosti

Dan samostojnosti in enotnosti je eden najpomembnejših praznikov naše države. Na osrednji državni proslavi slavnostni govornik predsednik vlade Borut Pahor.

Kranj / torek, 29. december 2009 / 07:00

Kje parkirati in za kakšno ceno?

To se v zadnjih mesecih sprašujejo prebivalci Župančičeve ulice v Kranju, ki so zaradi uvedbe plačljivih parkirišč ostali brez možnosti brezplačnega parkiranja.

Šport / torek, 29. december 2009 / 07:00

Hitri Jerman razveselil z zmago

Tržičan Andrej Jerman je na zadnji tekmi svetovnega pokala alpskih smučarjev v tem koledarskem letu sebe in številne navijače razveselil z zmago na smuku v Bormiu.

Gospodarstvo / torek, 29. december 2009 / 07:00

Sv. Štefan požegnal živino

Tradicijo blagoslova živine na štefanovo oživljajo v številnih gorenjskih krajih. Na Križu pri Komendi hranijo votivne figurice konj, stare tristo let.