Delati začenja vrtec s koncesijo

Po odstopu enega od prijaviteljev so v Šenčurju koncesijo podelili edinemu preostalemu ponudniku, ki je izpolnjeval pogoje. Nekateri občinski svetniki menijo, da postopek ni bil transparenten.

Zasebni vrtec s koncesijo je za slabih 145 evrov dražji od javnega. Razliko v ceni bodo krili iz občinskega proračuna.

Šenčur – Šenčurski občinski svet je na zadnji seji obravnaval sklep o določitvi cene v Zasebnem vrtcu Dobra teta. Vrtec, ki mu je občina v novembru podelila koncesijo za opravljanje dejavnosti, je oblikoval ceno za prvo starostno obdobje, ki znaša slabih 645 evrov, kar je 145 evrov več kot v javnem vrtcu pri Osnovni šoli Šenčur. Kot je v obrazložitvi povedala direktorica vrtca Jana Fleišer, je do tolikšne razlike prišlo v največji meri zaradi tega, ker mora zasebni vrtec za najete prostore plačevati najemnino, javni vrtec pa tega stroška nima. Zaradi zagotovitve enakopravnega položaja staršev otrok je Občina Šenčur znižala ceno programa za 22,46 odstotka, s čimer so cene za starše otrok v prvem starostnem obdobju v Šenčurju enake, ne glede na to, katerega od vrtcev otrok obiskuje.

Precej burna razprava pa se je vnela že v prejšnji točki dnevnega reda, ko je občinska uprava svetnikom pojasnila postopek za izbiro koncesionarja, v katerem je bil izbran Zasebni vrtec Dobra teta. Kot je pojasnil Anže Kavčič z občinske uprave, sta se na javni razpis za podelitev koncesije prijavila dva vrtca, poleg kranjskega Dobra teta še ljubljanski Vesolje malčkov. Po pregledu ponudb s strani strokovne komisije je direktorica občinske uprave Vesna Bolka predlagala podelitev koncesije najcenejšemu ponudniku, vrtcu Vesolje malčkov. Oba ponudnika sta nato želela vpogled v dokumentacijo drugega ponudnika, kar so jima omogočili, pritožbe na odločbo o podelitvi koncesije pa niso prejeli. »Nato pa smo 31. maja prejeli elektronsko sporočilo vrtca Vesolje malčkov, da odstopajo od podpisa koncesijske pogodbe, kot razlog pa so navedli, da so se na razpis prijavili, ker naj bi jim bilo obljubljeno, da bo prostor za izvajanje dejavnosti dobil tisti, ki podal najcenejšo ponudbo,« je povedal Kavčič in nadaljeval, da so oba ponudnika nato pozvali k predložitvi dokazov, ali razpolagata s prostori, na kar so se odzvali le iz vrtca Dobra teta. »Občina Šenčur je šele po oddaji dokumentacije ugotovila, da vrtec Vesolje malčkov ni izpolnjeval pogojev za izvajanje dejavnosti. Če bi to vedeli že prej, bi bila odločitev drugačna,« je še povedal Kavčič. Ponudbo Vesolja malčkov so tako morali zavreči kot nepopolno, koncesijo pa so podelili Dobri teti.

V razpravi sta se svetnika Simon Kuhar in Valerij Grašič, ki sta bila sicer člana komisije za podelitev koncesije, ogradila od samega postopka in se tudi izločila iz glasovanja. Kot je povedal Grašič, je bil postopek dokončan »mimo in brez vednosti komisije, kar je v nasprotju z razpisnimi pogoji«, Kuhar pa ga je označil za »farso« in dodal, da ima izbrani koncesionar monopol in vso kontrolo nad cenami.

Odvetnik občinske uprave Marko Drinovec je na to odgovoril, da je komisija s pregledom prispelih ponudb opravila svoje delo in že predhodno ugotovila, da je tudi ponudba vrtca Dobra teta popolna, direktorica občinske uprave pa je postopek nato morala zaključiti in predlagala podelitev koncesije edinemu preostalemu prijavitelju, torej Dobri teti.

Na razpravo se je odzvala tudi direktorica vrtca Dobra teta Jana Fleišman, ki je dejala, da se je z najemodajalcem, družbo Protim Ržišnik Perc, že pred tremi leti začela pogovarjati o vzpostavitvi vrtca v Šenčurju, ob gradnji stanovanjskega objekta, v katerem imajo prostore, pa so sodelovali tudi pri njihovem načrtovanju. Tudi v primeru, da koncesije ne bi dobili, bi namreč šli v postopek delno financiranega vrtca. »Sprejeli smo, da naša ponudba ni bila izbrana. Nato pa smo prejeli klic iz Vesolja malčkov, da vedo, da razpolagamo s prostorom in da bi ga radi prevzeli,« je dejala Fleišmanova in dodala, da je ob pregledu dokumentacije Vesolja malčkov presenečeno ugotovila, da so se na razpis prijavili kar z njihovimi tlorisi prostorov. »V razpisni dokumentaciji je bilo jasno zapisano, da prijavitelj jamči, da ima zagotovljene prostore. Sprejela sem možnost, da ne dobimo koncesije, nikakor pa ne, da bi se nekdo prijavil s prostori, v katere smo že toliko časa vlagali,« je še dodala direktorica Dobre tete.

Vrtec je ta ponedeljek začel vpisovati v enoto Pri Dobri Metki, v nedavno odprti stanovanjski soseski Jurij v Šenčurju. Vpis poteka še do danes. V vrtcu bosta delovala dva oddelka za otroke prvega starostnega obdobja.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Žiri / ponedeljek, 6. julij 2015 / 12:34

Dnevna čitalnica

Žiri – V prenovljenih kletnih prostorih Kulturnega središča Stare Žiri je odslej dneve mogoče preživljati v družbi knjig, časopisov in revij. Uredili so namreč dnevno čitalnico, ki je odprta v času...

Objavljeno na isti dan


Avtomobilizem / četrtek, 17. julij 2008 / 07:00

Izlet v neznano

Koleos je prvi pravi Renaultov športno terenski križanec.

Avtomobilizem / četrtek, 17. julij 2008 / 07:00

Pohod hibridne energije

Test: Lexus RX 400h Executive

Avtomobilizem / četrtek, 17. julij 2008 / 07:00

Pravilno natovarjanje za varnost

Precej voznikov ne upošteva varnostnih pravil pri polnjenju avtomobilskega prtljažnika.

Mularija / četrtek, 17. julij 2008 / 07:00

Ti, jaz, sonce in smeh

Pod tem geslom so se tržiški in škofjeloški otroci družili na poletnem taboru na Srednjem Vrhu nad Gozd Martuljkom.

Mularija / četrtek, 17. julij 2008 / 07:00

Moj očka

S podružnične šole Žabnica so nam poslali spise učencev, v katerih opisujejo očke.