Sprejeli rebalans proračuna
Na 19. redni seji so se svetniki na Jezerskem ukvarjali s predlogom rebalansa aktualnega proračuna.
Jezersko – Pri prihodkih se kaže presežek dobrih 92 tisoč evrov, pri odhodkih pa je postavka večja za slabih 82 tisoč evrov. Največje zvišanje med prihodki je zaradi ponovnega prejemanja sredstev za uravnoteženje razvitosti občin, ki jo je sprejela vlada po sprejetju proračuna, in znese na letnem nivoju malo čez dvesto tisoč evrov. Sem so vključena tudi sredstva, ki so jih prejšnja leta prejemali za investicije, zato se je v investicijskih prihodkih vsota znižala za 145.400 evrov, kar je tudi najvišje znižanje med prihodki. Precejšnje zvišanje je pri prihodkih od premoženja, dvajset tisoč evrov, predvsem na račun porasta cene lesa, ki je presegla sto evrov na kubični meter za kvalitetnejšo smreko. Zato so na Jezerskem malo povečali posek, ki je že bil znaten zaradi sanitarne sečnje, pretežno zaradi podlubnikov. Na drugi strani pa so se zelo zmanjšali prihodki od komunalnih prispevkov zaradi vračila komunalnega prispevka, manjše zmanjšanje pa je tudi pri prihodkih od najemnin za poslovne prostore na račun nove pogodbe z Gorenjskimi lekarnami, ki sedaj čiščenje plačujejo direktno izvajalcu. Druga zvišanja so nastala na podlagi trenutne realizacije, ki je višja od prejšnjih let.
Pri odhodkih pa najbolj izstopajo prevozi osnovnošolcev, ki so bili zaradi pandemije in spomladanskega zaprtja šol cenejši od predvidenih 12 tisoč evrov, pri investicijskem vzdrževanju in gradnji občinskih cest in cestne infrastrukture pa se je postavka zvišala za slabih šestdeset tisoč evrov. Tu gre predvsem za sredstva, namenjena investicijskemu vzdrževanju občinskih cest. Izvedeni bosta preplastitvi občinskih cest čez Gaštej in vstop v dolino Komatevre pri Barakah.
Beseda je tekla tudi o sanaciji Julnovega mostu, ki letos ne bo popravljen. Predvidena sredstva se tu sicer znižujejo, saj občina nima dovolj lastnih sredstev za celotno obnovo mostu. Ker na mostu veliko škode nastane zaradi težkega tovornega prometa, ki poteka ob odvažanju lesa iz celotnega zaledja, ki je skoraj v celoti v državni lasti, je občini uspel dogovor z družbo Slovenski državni gozdovi, da bo prispevala polovico predvidenih sredstev za sanacijo, ki pa bo izvedena v letu 2022.