Zaključili so evropske nastope

Nogometaši Domžal so v torek zvečer s še enim porazom proti norveški ekipi Rosenborg zaključili letošnje evropske nastope, ta konec tedna pa se ekipam v prvi in drugi slovenski nogometni ligi na igriščih pridružujejo tudi tretjeligaši.

Domžale, Kranj – Minuli torek so nogometaši Domžal odigrali povratno tekmo tretjega predkroga konferenčne lige. Na nogometnem igrišču stadiona Stožice so se pomerili z norveškim klubom Rosenborg in bili še drugič poraženi. Tokrat je bilo 2 : 1 za Norvežane. Z zadetkom Mateja Podlogarja v 34. minuti so sicer povedli Domžalčani, a so Norvežani izenačili v tretji minuti drugega polčasa in si zmago priigrali v 86. minuti srečanja. To je pomenilo tudi slovo Domžal od evropskega tekmovanja. Sedaj jih čakajo nastopi v domačem prvenstvu, v katerem bodo ekipe konec tedna odigrale tekme petega kroga.

Tako se bosta jutri ob 17. uri na nogometnem igrišču Športnega parka Domžale pomerili ekipi Domžale in Bravo, Kalcer Radomlje pa v nedeljo odhaja v Mursko Soboto, kjer se bo tekma začela ob 17. uri.

Nogometaši v drugi slovenski nogometni ligi, v kateri imamo Gorenjci dva predstavnika, bodo konec tedna odigrali tekme tretjega kroga. Jutri ob 17.30 bodo tekmo na nogometnem igrišču Športnega parka Dob začeli nogometaši Rolteka Dob in Krškega. Po zmagi Dobljanov v Lendavi je pričakovati tudi zmago na domačem igrišču. Nogometaši Triglava, ki v letošnjem prvenstvu kot edini niso oddali še nobene točke, bodo ob 18. uri na igrišču Športnega centra Kranj gostili Rogaško. Do sedaj se med seboj še niso pomerili, a česa drugega kot nove zmage domačinov proti novincu v ligi ni pričakovati.

Ta konec tedna pa tekmovanje začenjajo še ekipe v tretji slovenski nogometni ligi – zahod, v kateri ima Gorenjska kar pet predstavnikov. Pet tekem bodo nogometaši odigrali v soboto ter nato dve še v nedeljo. Vseh sedem tekem se bo začelo ob 17. uri. Že v prvem krogu se jutri obeta gorenjski derbi, saj se bosta v Žireh pomerili ekipi Eksist Žiri in Arol Škofja Loka. Nogometaši Tinexa Šenčur bodo na domači zelenici gostili Famo Vipava, nogometaši Šobca Lesce pa bodo gostovali v Tolminu pri ekipi TKK Tolmin. V nedeljo se na gostovanje odpravljajo nogometaši Save Kranj, ki se bodo pomerili s Postojno.

Kronika / sobota, 7. julij 2007 / 07:00