Prostovoljni šofer tudi župan
Občina Kamnik kot 56. občina pri nas z aprilom uvaja sistem Prostofer, namenjen starejšim osebam, ki potrebujejo prevoz.
Kamnik – V občini Kamnik bo z aprilom začel delovati projekt Prostofer, nekaj dni pred uradnim začetkom pa so že predstavili novo vozilo in nekaj prostovoljcev, ki te dni končujejo obvezno usposabljanje za svoje prostovoljno delo.
Prostofer je trajnostni vseslovenski prostovoljski projekt za mobilnost starejših, ki povezuje starejše osebe, ki potrebujejo prevoz in ne zmorejo uporabljati javnih in plačljivih prevozov, s starejšimi aktivnimi vozniki, ki pa po drugi strani radi priskočijo na pomoč. V občini Kamnik, ki je zelo velika in razgibana, hkrati pa ima okoli trideset tisoč prebivalcev, so se ga starejši zelo razveselili, precejšen je interes tudi med prostovoljci. »Ponosni in veseli smo, da končno začenjamo projekt Prostofer, za uvajanje je bilo v preteklosti kar nekaj izzivov, hvaležni smo, da je k projektu pristopila tudi Zavarovalnica Triglav, ki nas je finančno podprla. Upam, da bomo skupaj z Zlato mrežo kos izzivom, da bomo naročali starejše po časovnici za nekaj dni vnaprej in da bo dovolj prostovoljnih šoferjev, da bodo enkrat na mesec vozili starejše do nujnih služb,« je poudaril župan Matej Slapar in omenil, da bo z veseljem tudi sam prostovoljni šofer vsaj enkrat mesečno – oziroma ko mu bo čas dopuščal.
Občina je za namen projekta kupila električni avto za 21 tisoč evrov.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke

