Sejo so za zagotavljanje čim večje zaščite pred okužbo z novim koronavirusom tokrat pripravili v Linhartovi dvorani. / Foto: Gorazd Kavčič

Župan predstavil proračun

Poudarek na investicijah, vezanih na obnovo gorenjske železnice, na projektih, ki jih sofinancira država, načrtovana so tudi sredstva za obnovo strehe Kovaškega muzeja v Kropi. Prihodnje leto prvič participativni proračun, glasovanje že novembra.

Proračuna sta deloma pripravljena kot participativna – pri odločanju o porabi sredstev za projekte v višini 150 tisoč evrov v vsakem letu sodelujejo tudi občani. Glasovanje o že potrjenih projektnih predlogih je predvideno od 9. do 13. novembra.

Radovljica – Radovljiški občinski svet se je v sredo na redni seji seznanil z osnutkom proračuna za prihodnji dve leti. V proračunu za leto 2021 je načrtovanih 21,8 milijona evrov prihodkov in 24,1 milijona evrov odhodkov, za leto 2022 pa približno 19,9 milijona evrov prihodkov in 21,7 milijona evrov odhodkov. V letu 2021 je predvidena namenska zadolžitev za 2,3 milijona, v letu 2022 pa za 1,8 milijona evrov za v proračunu planirane investicije, so pojasnili na občinski upravi. Predvideni investicijski odhodki v letu 2021 predstavljajo približno 46 odstotkov vseh, v letu 2022 pa 39 odstotkov.

Med večjimi investicijami, ki so vključene v oba proračuna, so: izgradnja cestne in komunalne infrastrukture, ki se navezuje na investicije Slovenskih železnic in Direkcije RS za infrastrukturo ob zaprtju železniške proge Kranj–Jesenice, sofinancirane investicije, kot so izgradnja kanalizacije na Spodnjem Lancovem, gradnja kolesarskih povezav v občini in rekonstrukcija Kopališča Radovljica, začetek izgradnje komunalne infrastrukture na območju regijskega reševalnega centra, nadaljevanje gradnje komunalne infrastrukture v Kamni Gorici, obnova ceste za Verigo in cestnega odseka Špar–Filipič ter obnova strehe na Kovaškem muzeju v Kropi.

Občinska proračuna sta deloma pripravljena kot participativna – pri odločanju o porabi proračunskih sredstev za projekte v višini 150 tisoč evrov v vsakem letu sodelujejo tudi občani. Glasovanje o prejetih in že potrjenih projektnih predlogih je predvideno od 9. do 13. novembra. V proračun bodo v okviru razpoložljivih sredstev uvrščeni tisti projekti, ki bodo prejeli največ glasov.

»Občina Radovljica že vrsto let sprejema proračun za dve leti, z namenom, da omogoči boljše operativno delo,« je svetnikom pojasnil župan Ciril Globočnik. »Pri pripravi proračunov smo sledili predvsem zagotavljanju sredstev za zakonske obveznosti, nadaljevanje oziroma dokončanje začetih investicij, investicije, ki se sofinancirajo z nepovratnimi sredstvi, investicije, vezane na obnovo železniške proge Kranj–Jesenice, in za vzdrževanje občinskega premoženja.«

Svetnike, krajevne skupnosti in zainteresirano javnost je župan pozval k posredovanju pripomb in predlogov na osnutka, saj je, kot je poudaril, osnovni namen proračuna, da je dejanski odraz prednostnih potreb v okolju. »K temu cilju bomo tokrat prvič prispevali tudi s participativnim proračunom. Ne dvomim, da bo ta del dobro podprt, saj smo zanj prejeli zelo veliko predlogov,« je še povedal župan Globočnik.

Po predstavitvi osnutkov proračunov je občinski svet o obeh dokumentih opravil splošno razpravo. Svetniki so ju sprejeli in posredovali v 16-dnevno javno razpravo, ki se bo zaključila 6. novembra. Osnutka proračunov sta že objavljena na občinskih spletnih straneh.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Druženje radovednih

V Osnovni šoli Orehek so prvo soboto v februarju pripravili že drugo srečanje gorenjskih osnovnošolcev in njihovih mentorjev v okviru Festivala naše prihodnosti.

Objavljeno na isti dan


Bohinj / sreda, 14. januar 2015 / 14:35

Dobrodelna razstava v »Hotelu Louvre«

V družinskem hotelu Kristal v Ribčevem Lazu v Bohinju so v soboto odprli razstavo šeste mednarodne likovne kolonije Kristal, ki so jo letos razširili še z dobrodelnimi čokoladnimi slikami.

Kronika / sreda, 14. januar 2015 / 14:21

Letos že osem nesreč na smučiščih

Policisti so na novinarski konferenci v Kranjski Gori smučarje pozvali k previdnosti, predvsem pa k upoštevanju desetih pravil FIS-a.

Gorenjska / sreda, 14. januar 2015 / 14:06

Brez šolnin le ne bo šlo

Odločitev ustavnega sodišča ne pomeni, da staršem v zasebnih šolah ne bo več treba kriti nobenih stroškov. Del šolnine bodo še vedno morali plačevati, bo pa ta nižja kot doslej.

Gospodarstvo / sreda, 14. januar 2015 / 14:04

Naprodaj stavba Pilastra-I v stečaju

Predlog za prvi del poplačila terjatev bivših zaposlenih je že pripravljen.

Domžale / sreda, 14. januar 2015 / 14:02

Spominska slovesnost ob spomeniku na Rudniku

Rudnik pri Radomljah – V soboto je v Rudniku pri Radomljah potekala tradicionalna spominska slovesnost ob spomeniku NOB, s katero so se udeleženci spomnili dogodkov izpred sedemdesetih let, 6. janu...