Prvi stanovalki doma Angelci Velkavrh sta zaželela zdravja direktorica Martina Martinčič in župan Franc Čebulj.

Peta obletnica Doma Taber

V Domu Taber v Šmartnem pri Cerkljah so v torek ob upoštevanju zaščitnih ukrepov praznovali peto obletnico sprejema prvega stanovalca doma.

Šmartno – Prvi stanovalki doma Angelci Velkavrh, ki je prišla v dom 28. septembra pred petimi leti, je direktorica Doma Taber Martina Martinčič izročila šopek cvetja, za stanovalce doma pa so razrezali torto, ki jo je izdelala Biljana Bučič, vodja kuhinje v domu. Vsi navzoči so si ogledali film o domu in aktivnostih stanovalcev. Slovesnosti sta se udeležila tudi predsednik sveta zavoda Anton Kopitar in župan cerkljanske občine Franc Čebulj. Župan se je zahvalil vsem, ki lepo skrbijo za stanovalce doma, stanovalcem zaželel čim bolj kakovostno bivanje v domu, in vse, ki prihajajo v dom, pozval, da spoštujejo navodila glede novega koronavirusa, saj bodo le tako lahko stanovalci ostali še naprej zdravi. Omenil je tudi širitev doma. Delo doma je predstavila direktorica Martina Martinčič. Kot je dejala, je v domu 82 zaposlenih, ki skrbijo za 156 stanovalcev, skupaj s tistimi, ki jim nudijo pomoč na domu. Še naprej želijo ostati razvojno naravnani. Pomemben del njihovega delovanja so tudi prostovoljci, ki bogatijo dom na različne načine. Zaradi varnostnih ukrepov letos niso pripravili kulturnega programa. Izdali so domski časopis – Novice iz Tabra, uredili pa so tudi okolico doma, ki jo dopolnjujejo sprehajalna pot, fontana, klopi in drevje.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / ponedeljek, 22. junij 2020 / 12:34

Najemnine zgolj simbolične

Radovljica – Občina Radovljica do konca letošnjega leta podaljšuje sklep, po katerem gostincem najemnikom občinskih zemljišč ne bo treba plačevati najemnine zanje. »Epidemija covida-19 je močno pri...

Objavljeno na isti dan


Šport / sobota, 19. september 2020 / 22:48

Pogačar: Roglič je bil boljši čez celo dirko, meni je uspel odličen dan

Slovenski kolesar Tadej Pogačar je po etapni zmagi v vožnji na čas, ki mu je prinesla zmago na dirki po Franciji, ocenil današnjo vožnjo za odlično. Ob tem pa ni pozabil na rojaka in dobrega prijatelj...

Šport / sobota, 19. september 2020 / 18:46

Pogačar po velikem preobratu in zmagi na kronometru do rumene majice na Touru

Slovenski kolesar Tadej Pogačar je veliki zmagovalec dirke po Franciji, potem ko je na kronometru nadoknadil 57 sekund proti rojaku Primožu Rogliču. Enaindvajsetletni Pogačar je s prepričljivo etapno...

Kronika / sobota, 19. september 2020 / 12:28

Voznikom popustili živci, pomirili so jih policisti

Kranj – Gorenjski policisti so v sredo posredovali v dveh sporih med vozniki. Šlo je za povsem nepotrebna prepira in s tem intervenciji, saj bi lahko udeleženci obe situaciji rešili sami in na povs...

Gospodarstvo / sobota, 19. september 2020 / 12:27

Predlogi za poenostavitev

Vladni strateški svet za debirokratizacijo, ki ga vodi Ivan Simič, je predstavil štiriinsedemdeset predlogov za poenostavitve na davčnem, gospodarskem in okoljskem področju.

Jesenice / sobota, 19. september 2020 / 12:27

Gremo s kolesom

Na Jesenicah so dobili zgibanko, ki prikazuje razdalje in čas kolesarjenja po občini.