Prvi stanovalki doma Angelci Velkavrh sta zaželela zdravja direktorica Martina Martinčič in župan Franc Čebulj.

Peta obletnica Doma Taber

V Domu Taber v Šmartnem pri Cerkljah so v torek ob upoštevanju zaščitnih ukrepov praznovali peto obletnico sprejema prvega stanovalca doma.

Šmartno – Prvi stanovalki doma Angelci Velkavrh, ki je prišla v dom 28. septembra pred petimi leti, je direktorica Doma Taber Martina Martinčič izročila šopek cvetja, za stanovalce doma pa so razrezali torto, ki jo je izdelala Biljana Bučič, vodja kuhinje v domu. Vsi navzoči so si ogledali film o domu in aktivnostih stanovalcev. Slovesnosti sta se udeležila tudi predsednik sveta zavoda Anton Kopitar in župan cerkljanske občine Franc Čebulj. Župan se je zahvalil vsem, ki lepo skrbijo za stanovalce doma, stanovalcem zaželel čim bolj kakovostno bivanje v domu, in vse, ki prihajajo v dom, pozval, da spoštujejo navodila glede novega koronavirusa, saj bodo le tako lahko stanovalci ostali še naprej zdravi. Omenil je tudi širitev doma. Delo doma je predstavila direktorica Martina Martinčič. Kot je dejala, je v domu 82 zaposlenih, ki skrbijo za 156 stanovalcev, skupaj s tistimi, ki jim nudijo pomoč na domu. Še naprej želijo ostati razvojno naravnani. Pomemben del njihovega delovanja so tudi prostovoljci, ki bogatijo dom na različne načine. Zaradi varnostnih ukrepov letos niso pripravili kulturnega programa. Izdali so domski časopis – Novice iz Tabra, uredili pa so tudi okolico doma, ki jo dopolnjujejo sprehajalna pot, fontana, klopi in drevje.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Cerklje na Gorenjskem / torek, 28. junij 2022 / 07:55

Vse smo dosegli z lastnim delom

Tudi v Cerkljah so pripravili prireditev ob dnevu državnosti, ki so ji dali naslov Sen kresne noči.

Objavljeno na isti dan


Splošno / sobota, 29. marec 2008 / 07:00

V Naklem pokopali pobite pod Storžičem

O prikritem grobišču ob poti med Lovrencem in Poljano, v katerem so novembra lani našli ostanke štirih žrtev, je prva pisala oktobra leta 2004 Marjeta Smolnikar v Gorenjskem glasu.

Radovljica / sobota, 29. marec 2008 / 07:00

Vodarina prinaša izgubo

Komunala Radovljica je lani poslovala z dobičkom, prvič po petnajstih letih so pozitivno poslovale tudi javne gospodarske službe, vodarina pa še vedno prinaša precejšnjo izgubo.

Radovljica / sobota, 29. marec 2008 / 07:00

Brezposelnost postopoma upada

Konec februarja je bilo v radovljiški občini registriranih 316 brezposelnih, več kot polovica brezposelnih je žensk.

Radovljica / sobota, 29. marec 2008 / 07:00

Lekarna postaja pretesna

Radovljica - Javni zavod Gorenjske lekarne ima v radovljiški občini lekarni v Radovljici in v Lescah ter lekarniško podružnico v Kropi. Lekarne so lani poslovale pozitivno, pri tem pa je r...

Splošno / sobota, 29. marec 2008 / 07:00

Otroštvo te zaznamuje za vse življenje

Otroška ljubezen do trga pred domačimi vrati je prerasla v ljubezen do mesta. Na sprehodu z dr. Cenetom Avguštinom skozi gabrov drevored do graščine.