Hokejisti so malim bolnikom pediatričnega oddelka jeseniške bolnišnice prinesli več kot osemsto plišastih igrač. Dogodek je potekal na prostem, brez otrok, del igrač so nasuli v bolnišnično posteljico.

Igrače za najmlajše

Jeseniški hokejisti so s pomočjo navijačev zbrali več kot osemsto plišastih igrač za otroke, ki se zdravijo na pediatričnem oddelku jeseniške bolnišnice.

V. d. predstojnika pediatrične službe Peter Najdenov je dejal, da je ta čas v bolnišnici malo otrok. Ker so bili zaradi epidemije dolgo časa doma in se niso mogli družiti, je bilo bistveno manj infekcij in prenosov bolezni, ali kot je dejal Najdenov, so otroci »trikrat bolj zdravi«. Število hospitaliziranih otrok je bilo tako v času epidemije bistveno manjše, razen kronično bolnih otrok in otrok, ki so se poškodovali med počitnicami. »Prihaja pa obdobje, ko bomo tudi pediatri spet bolj zaposleni,« je dodal.

Jesenice – V februarju so v hokejskem klubu HDD SIJ Acroni Jesenice pripravili dobrodelno tekmo, kakršne so običajne v tujini in na kateri ob prvem domačem zadetku navijači na led vržejo plišaste igračke. Gol je padel že v šesti minuti tekme in s tribun je na led poletelo na desetine medvedkov in ostalih mehkih igrač. Na koncu se jih je nabralo več kot osemsto, a ker je kmalu zatem »udaril« koronavirus, jih hokejisti niso mogli prinesti malim bolnikom v jeseniški bolnišnici.

Zato so to storili prejšnji četrtek, dogodek pa je potekal pred bolnišnično stavbo, na prostem, brez prisotnosti otrok.

Kot je dejal direktor HDD SIJ Acroni Jesenice Anže Pogačar, klub želi biti vpet v lokalno okolje, hokejistom pa je v čast in veselje, da lahko pomagajo.

Za donacijo se je zahvalil v. d. direktorja Splošne bolnišnice Jesenice Miran Rems in poudaril, da otrokom malenkosti, kot je plišasta igračka, ki jo lahko odnesejo s seboj domov, veliko pomenijo. Zato so v bolnišnici takšnih akcij veseli in si jih želijo tudi v prihodnje.

Ob tem je še eno škatlo igrač prispevalo tudi podjetje SIJ Acroni, ki je glavni sponzor hokejistov. Kot so poudarili na dogodku, hokejiste in male paciente povezuje jeklena volja, saj so vsi veliki borci – pacienti za zdravje, hokejisti pa za čim več golov in zmag.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / sobota, 27. februar 2010 / 07:00

Med znanostjo in družino

Neža Finžgar, tridesetletna raziskovalka iz Nove vasi pri Radovljici, je ena od treh letošnjih prejemnic štipendije nacionalnega programa "Za ženske v znanosti."

Objavljeno na isti dan


Jesenice / sreda, 25. september 2013 / 15:07

Življenje kot doma

V jeseniškem domu starostnikov so odprli prvo gospodinjsko enoto, v kateri se dvanajst stanovalcev z demenco res lahko počuti kot doma.

Šport / sreda, 25. september 2013 / 14:47

Novo igrišče z umetno travo

V Naklem so odprli nogometno igrišče z umetno travo v velikosti 60 krat 40 metrov.

Razvedrilo / sreda, 25. september 2013 / 14:46

Brez fotoaparata nikamor

»Mimogrede so minila ta leta,« je ob jubileju dejal Andrej Babič s Primskovega v Kranju.

Rekreacija / sreda, 25. september 2013 / 14:45

Škorci letijo proti Turčiji

Slovenski državni prvaki v ulični košarki Telemach Škorci iz Kranja so si z zmago na turnirju v Lozani priborili nastop na finalnem turnirju svetovne turneje v Istanbulu.

Radovljica / sreda, 25. september 2013 / 14:43

Sladki Festival medu

Letos so čebelarji želeli predvsem predstaviti uporabo medu v kulinariki.