Po petdesetih letih so se srečali: sošolca Vido Grilc in Milan Zemljen, sošolka Tončka Kremžar ter učitelja Ciril Mrgole (na levi) in Bož Janež (na desni).

Srečali so se drugič

Nekdanji sošolci iz šole na Šenturški Gori so se srečali po petdesetih letih. Na šolo imajo samo prijetne spomine.

V gostišču Češnar v Cerkljah so se v petek, 7. junija, srečali in se poveselili trije sošolci in sošolka Podružnične osnovne šole Šenturška Gora Franca Jurkoviča Jurka, ki so zapustili na Šenturški Gori šolske klopi leta 1969. To je bilo njihovo drugo srečanje. Prvo je bilo ob trideseti obletnici zaključka šolanja na Šenturški Gori. V šolskem letu 1968/69 je bilo v podružnični osnovni šoli v osmih razredih 46 učencev. Vabilu na srečanje ob petdesetletnici sta se odzvala tudi oba učitelja, Božo Janež in Ciril Mrgole.

Osmi razred so končali pred petdesetimi leti štirje učenci Vido Grilc od Sv. Ambroža, Tončka Kremžar iz Sidraža, Milan Zemljen z Viševce in Peter Krivec, ki pa je že pokojni. Pouk so imeli po dva razreda skupaj dopoldne in popoldne. Leta 1975 so se učenci od tretjega do osmega razreda preselili v šolo v Cerkljah, le prvi in drugi razred učitelja Cirila Mrgoleta sta ostala še eno leto na Šenturški Gori.

»Tovrstna srečanja nam pomenijo veliko, saj na njih obujamo spomine na čase odraščanja, ki smo jih preživeli skupaj. Prav zato jih bomo v prihodnje pripravili pogosteje«, je povedal Vido Grilc. »Na šolo imam same prijetne spomine,« pa se spominja Milan Zemljen. Srečanj pri Češnarju v Cerkljah je potekalo v sproščenem vzdušju, polnem zanimivih anekdot. Oživeli so mladostni spomini, ki so polepšali večerno druženje.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / ponedeljek, 27. junij 2022 / 08:02

Ženske v naravovarstvu

Zakaj so ženske aktivnejše, ko gre za zaščito narave? Na to in podobna vprašanja so odgovarjali sodelujoči na okrogli mizi v Mengšu.

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 15. februar 2010 / 07:00

Nesreče

Škofja Loka - V torek nekaj pred 9. uro se je na parkirišču na Kapucinskem trgu v Škofji Loki zgodila prometna nesreča, v kateri je bila hudo ranjena 81-letna peška. 64-letna voz...

Kronika / ponedeljek, 15. februar 2010 / 07:00

Kriminal

Izpraznili pisarne Kranj - Neznani storilci so pred dnevi vlomili v poslovne prostore ustanove v Kranju in si protipravno prisvojili devet računalnišk...

Naklo / ponedeljek, 15. februar 2010 / 07:00

Tudi Naklo dobilo proračun

Občinski svetniki v Naklem so potrdili predlog letošnjega proračuna. Letos nekaj manj denarja v občinski blagajni.

Gospodarstvo / ponedeljek, 15. februar 2010 / 07:00

Zbirateljski kovanci ob poletih v Planici

Kranj - Svet Banke Slovenije je sklenil, da bodo ob svetovnem prvenstvu v poletih v Planici dali v prodajo in obtok zbirateljske kovance: pet tisoč zlatnikov in sedem tisoč srebr...

Gorenjska / ponedeljek, 15. februar 2010 / 07:00

V spomin: Cvetko Kobal - Florjan (1921-2010)

Na dan slovenskega kulturnega praznika smo se v Škofji Loki poslovili od aktivista NOB, taboriščnika in partizana Cvetka Kobala - Florjana.