
Več dobiš, kot daš
Novartisov dan sodelovanja z lokalno skupnostjo je letos pritegnil skoraj sedemsto zaposlenih po vsej Sloveniji, tudi na Gorenjskem.
Mengeš, Kranjska Gora – Zaposleni v Novartisovih centrih po vsej Sloveniji so se v teh dneh udeležili 15. Dneva sodelovanja z lokalno skupnostjo, s katerim v podjetju želijo okrepiti vezi z lokalno skupnostjo in pomagati različnim organizacijam in posameznikom v lokalnem okolju.
»Udeležencev je vsako leto več, letos smo jih v vseh Novartisovih divizijah po Sloveniji našteli 680. Tudi zato vsakič dodamo kakšno novo aktivnost, precej pa je organizacij, s katerimi že dlje časa sodelujemo, zato so se marsikje med nami in tistimi, ki jim pomagamo, spletle prijateljske vezi,« pravi Vera Kovačevič iz mengeškega Leka.
Med aktivnostmi, ki se sicer odvijajo med 16. aprilom in 29. majem, največ pa jih je potekalo v četrtek, 25. aprila, so se zaposleni v mengeški enoti Leka tako udeležili krvodajalske akcije, urejali brunarico in okolico ribnika Češnjevek pri Cerkljah, varovance VDC INCE Mengeš so odpeljali na izlet v Tehnični muzej Bistra, otroke Osnovne šole Roje pa na bovling. Tradicionalno pa so razveselili tudi stanovalce v Domu počitka Mengeš, s katerimi so četrtkovo dopoldne preživeli ob igranju tombole.
»Z ženo se udeležujeva tudi drugih aktivnosti, a najraje prihajava prav v dom počitka, saj vidiva, koliko stanovalcem pomeni takšno druženje in kako naju napolni z energijo. Prav je, da delamo tudi za tiste, ki so družbi svoje že dali,« pravi Zlatko Pflaum, Kranjčan, ki sicer živi v Kamniku in pri projektu sodeluje že od samega začetka. »Prvič nas je bilo seveda precej manj, z leti pa so sodelavci vse bolj spoznavali, da naše poslanstvo ni le proizvodnja zdravil, temveč moramo družbi dati tudi nekaj več,« je še dodal Pflaum.
»Vedno je lepo, ko vidiš, kako so nas stanovalci veseli, zato se mi vsakič zdi, da več dobim, kot dam,« pa je povedal Danilo Sikošek, ki vrednost Dneva sodelovanja vidi tudi v povezovanju med sodelavci: »Druženje je bolj sproščeno kot v službi. Veseli me, da sodeluje tudi veliko mladih in da je v kolektivu prisoten čut za sočloveka.«
Na Gorenjskem so sicer Novartisovi prostovoljci urejali tudi letovišče Zveze prijateljev mladine Šumica v Kranjski Gori in okolico Erjavčeve koče na Vršiču. Ključna namena pobude sta izkaz dolgoročne zavezanosti in povezanosti z lokalnim okoljem v krajih, kjer deluje Novartis, ter povezovanje sodelavcev in sodelavk različnih funkcij in divizij v duhu pomoči drugim in medsebojnega sodelovanja, poudarjajo v družbi. Prostovoljci pa pravijo, da jim prostovoljno delo predstavlja posebno zadovoljstvo. »Meni morda še posebej zato, ker delamo v moji domači Kranjski Gori, kjer prispevamo nekaj za skupno dobro,« je povedala Jerneja Smole iz podjetja Lek. »Pozitivna energija, ki nam jo dajejo takšne akcije, pa nam omogoča, da se kasneje lažje soočamo z vsakodnevnimi izzivi. Ponosna sem tudi, ko opazujem sodelavce, kako dobro se počutijo v mojem domačem kraju.«