Približno dvesto kolesarjev v različnih starostnih kategorijah se je v nedeljo pomerilo na državnem prvenstvu v olimpijskem krosu.

Olimpijski kros na Krvavcu

V nedeljo je na Krvavcu potekalo državno prvenstvo za kolesarje v olimpijskem krosu.

Krvavec – Letošnje državno prvenstvo za gorske kolesarje v olimpijskem krosu je potekalo v organizaciji društva Bam.bi in v sodelovanju z Bike Parkom Krvavec.

Traso članske kategorije je predstavljal 3,5-kilometrski krog s 150 metri višinske razlike. Od startno-ciljnega prostora pred hotelom Krvavec je kolesarje pot vodila po prvem delu proge Panorama in Jezerca do Kriške planine, sledil je krajši, a strm vzpon in nato spust po spodnjem delu proge Panorama. Najdaljši vzpon je v nasprotni smeri proge Bambino potekal nazaj proti startno-ciljnemu prostoru.

Ob odsotnosti lanskoletnega zmagovalca Luka Mezgeca je s progo v elitni konkurenci med moškimi najhitreje opravil Rok Naglič iz kamniškega Calcit bike teama, drugi je bil Gregor Dimic (Energija team.com), tretji pa prav tako Calcitov kolesar Luka Tavčar.

V ženski konkurenci je bila v kategoriji U23+ Elite najboljša Blaža Pintarič (Pintatim), druga je bila Tanja Žakelj (Unior devinci factory racing) in tretja Maruša Knap (Calcit bike team).

Proga je bila letos nekoliko drugačna kot po navadi in je zaradi strmih klancev od tekmovalcev zahtevala tudi precej kondicije. Čeprav je bila po mnenju nekaterih manj tehnično zahtevna, je kljub temu iz boja za najboljša mesta zaradi počenih pnevmatik izločila kar nekaj favoritov. Za nameček pa je pred koncem dirke članov začelo tudi deževati, kar je zaradi spolzke proge dirko še dodatno otežilo.

»Glede na to, kako je kazala napoved in da se je tekmovanje odvijalo na Krvavcu, kjer jo vreme hitro lahko zagode, smo lahko kar veseli, da je dež začel šele ob koncu dirke,« je povedal vodja tekmovanja Anže Bizjak s Športnega društva Bam.bi, ki je po treh letih organiziranja prvenstev enduro letos prvič pripravilo tudi državno prvenstvo v olimpijskem krosu. »Proga je bila zahtevna, kot se za državno prvenstvo tudi spodobi. Zadovoljni smo tudi z udeležbo, saj je startalo kakšnih dvesto kolesarjev v vseh starostnih kategorijah,« je še dodal Anže Bizjak.

Na krajših razdaljah so se pomerili tudi tekmovalci v nižjih starostnih kategorijah, amaterji ter veterani.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Avtomobilizem / sreda, 5. marec 2008 / 07:00

Brez sosedske nevoščljivosti

Test: Nissan Tiida 1,6 16V Acenta

Objavljeno na isti dan


Preddvor / sreda, 25. julij 2018 / 12:21

Kokra postala okupatorjeva žrtev

V spomin na požig vasi Kokra leta 1942, ustrelitev in izselitev domačinov v nemška taborišča so v Kokri pripravili spominsko slovesnost.

Šport / sreda, 25. julij 2018 / 12:13

Olimpijski kros na Krvavcu

V nedeljo je na Krvavcu potekalo državno prvenstvo za kolesarje v olimpijskem krosu.

Gorenja vas-Poljane / sreda, 25. julij 2018 / 12:10

Bazen uradno ni odprt

V testnem bajerju v Kopačnici, ki je bilo poleti priljubljeno zbirališče ne samo domačinov, ampak tudi obiskovalcev iz bolj oddaljenih krajev, se je letos mogoče ohladiti samo na lastno odgovornost.

Razvedrilo / sreda, 25. julij 2018 / 12:01

Na Bledu največ balad

Na Blejskem zlatem mikrofonu je letos prepevalo petdeset tekmovalk in tekmovalcev iz sedmih držav. Med najboljšimi je bila tudi Gorenjka Aja Koblar Tutič iz Zgornje Besnice.

Mularija / sreda, 25. julij 2018 / 11:58

Oblegali obzidje

V okviru letošnjega Kranfesta je na Pungertu v Kranju potekal tudi mini otroški festival – Otroški Kranfest, na katerem so otroke čakala številna ustvarjalna in zabavna presenečenja.