Namesto term vendarle obnovljen počitniški dom
Slovenske železnice namenjajo milijon evrov za obnovo Železničarskega doma, nekdanjega počitniškega doma za otroke in mladino v središču Kranjske Gore. Obnova bo po načrtih zaključena do konca leta.
Kranjska Gora – Slovenske železnice v teh dneh začenjajo z obnovo svojega počitniškega doma v Kranjski Gori. »Slovenske železnice skladno z letnim načrtom obnavljamo počitniške enote, ki so namenjene predvsem aktivnim železničarjem in železniškim upokojencem. Železničarski dom v Kranjski Gori je nujno potreben obnove. Ta bo prispevala k večji prepoznavnosti Slovenskih železnic in pripomogla k izboljšanju ponudbe kraja samega,« je pojasnila Tea Šavor iz Slovenskih železnic.
Obnova se bo začela predvidoma julija, trajala pa bo do konca leta. Vrednost del po sistemu »ključ v roke« se giblje okoli milijona evrov, je še povedala.
Nekdanji počitniški dom za otroke in mladino v samem središču Kranjske Gore je bil zadnji dve leti zaprt in je klavrno propadal – turističnemu biseru v sramoto in skrb, saj je stavba, odkar je dom zaprt, predvsem ponoči postala zbirališče za ljudi, ki se tam družijo, popivajo, zganjajo hrup in za seboj puščajo smeti, vedo povedati domačini.
Še pred slabim desetletjem so imeli lastniki z zemljiščem, na katerem stoji počitniški dom, veliko večje načrte. V sodelovanju s Termami Olimia naj bi tako v središču Kranjske Gore na 5.500 kvadratnih metrih stal center dobrega počutja z bazeni, savnami in prenočitvenimi kapacitetami. Projekt je podpirala tudi lokalna skupnost, kjer obžalujejo, da se težko pričakovana naložba, vredna od deset do 14 milijonov evrov, ni uresničila, saj si že vsaj desetletje prizadevajo, da bi turistično ponudbo popestrili tudi z obširnimi bazenskimi programi, s katerimi bi tudi zunaj sezone privabili več obiskovalcev.
Sicer pa so med Občino Kranjska Gora in Slovenskimi železnicami v zadnjem času potekali tudi pogovori o parkirišču za avtodome, ki bi ga uredili v sklopu kompleksa počitniškega doma, a projekt, kot pravijo na Slovenskih železnicah, trenutno ni izvedljiv. »Če bodo spremenjena prostorska določila oziroma občinski podrobni prostorski načrt Občine Kranjska Gora omogočali takšno rabo, se bomo v okvirih razpoložljivih finančnih sredstev odločili za nadaljevanje omenjene obnove,« je v zvezi s tem pojasnila Tea Šavor.