Župan Janez Fajfar in minister Peter Gašperšič na novi obvoznici, po kateri je promet stekel v torek. / Foto: arhiv občine

Proti Pokljuki po obvoznici

Na Bledu so v torek vendarle dočakali sprostitev prometa po severni razbremenilni cesti.

Bled – Promet po severni blejski obvoznici naj bi po načrtih stekel že preteklo soboto, a je bilo pred tem treba odpraviti še nekaj pomanjkljivosti, ki so jih odkrili ob petkovem tehničnem pregledu. Odstranitev ovir na obvoznici si je v torek dopoldne v družbi župana Janeza Fajfarja ogledal tudi minister za infrastrukturo Peter Gašperšič.

»To je res zgodovinski dogodek, gre za uresničene sanje več generacij,« je ob odprtju obvoznice poudaril župan, ki ga veseli, da bodo s tem rešili nevzdržne prometne razmere v vasi Grad. Tudi minister Gašperšič je poudaril, da je nova razbremenilna cesta velika pridobitev za Bled, s katero so omogočili lažji dostop do Blejskega gradu, olajšala bo tudi pot proti Gorjam in Pokljuki. Spomnil je, da so projekt začeli uresničevati leta 2014, ko v državnem proračunu za to ni bilo denarja, zato je Občina Bled sama začela postopke in priprave na gradnjo. »V zadnjem obdobju nam je sredstva za izvedbo tovrstnih projektov uspelo močno povečati. Obvoznico na Bledu smo spoznali kot enega ključnih projektov, da zagotovimo ustrezne pogoje za razvoj turizma ter večjo prometno varnost in višjo kakovost življenja na Bledu.« Novozgrajeni del ceste je vreden 4,2 milijona evrov, od tega je občina zagotovila dvesto tisoč evrov. Uradno bodo po napovedih župana cesto odprli 9. septembra, do takrat pa morajo urediti še kolesarske steze in končati dela v okolici.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / sobota, 28. junij 2014 / 10:02

Energijo se splača varčevati

Tako v podjetjih kot v gospodinjstvih zadnja leta pri porabi energije ravnamo vse bolj gospodarno, skrbnejše ravnanje pa ne vpliva le na naše denarnice, ampak tudi na okolje.

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 23. april 2018 / 11:56

Odpravnina ji ni pripadala

Kranjsko okrožno sodišče je nekdanji vodilni na Ljudski univerzi Kranj Darjo Kovačič in Barbaro Šmid zaradi zlorabe položaja obsodilo na pogojni zaporni kazni.

Zanimivosti / ponedeljek, 23. april 2018 / 11:54

Je svetovni prvak v virtualni izdelavi jekla

Kranjčan Anže Bajželj, študent inženirstva materialov na ljubljanski Naravoslovnotehniški fakulteti, je postal svetovni prvak v virtualni izdelavi jekla v kategoriji študentov na tekmovanju SteelChall...

Gospodarstvo / ponedeljek, 23. april 2018 / 11:53

Poraba elektrike se povečuje

V minulem letu so pri Elektru Gorenjska ustvarili 39,6 milijona evrov prihodka ter 7,16 milijona evrov dobička, kar pripisujejo doslednemu izvajanju strategije podjetja. V tem letu naj bi za investici...

GG Plus / ponedeljek, 23. april 2018 / 11:52

Tudi na Dunaju slovenski vrtec

Iniciativo za slovenski vrtec na Dunaju vodi Natalija Svetina, ki se je z možem Markom ter otroki Benijem, Aleksom in Hano pred štirimi leti iz Radovljice preselila v avstrijsko prestolnico.

Mularija / ponedeljek, 23. april 2018 / 11:52

Kuhnapato v Kranju

Tudi otroci gorenjskih osnovnih šol si prizadevajo redko videne ali celo pozabljene jedi postaviti na krožnike. Obujajo postopke in njihovo kulturno ozadje. Tradicionalne jedi v zdravih različicah so...