Janez Sušnik napoveduje, da bodo uporabili druge oblike pritiska, če bo potrebno.

Za protest ni dobil soglasja

Šenčurski občinski svetnik Janez Sušnik ni uresničil napovedi o organizaciji protestne vožnje med Šenčurjem in Kranjem. »Nismo dobili soglasja direkcije za ceste,« pojasnjuje.

Šenčur – Na cesti med Šenčurjem in Kranjem so tudi minuli petek popoldne na­stajale dolge kolone, ki pa jih ni povzročil protest s počasno vožnjo, ki ga je napovedoval šenčurski občinski svetnik Janez Sušnik. Ta je protestno vožnjo, napovedano za 9. avgust, prestavil za dva meseca. Z njo so Sušnik in somišljeniki nameravali opozoriti na predolgo reševanje prometnega problema na tej cesti, še zlasti pa na zavlačevanje pri ureditvi krožišča pred Poslovno cono Šenčur in izgradnji štiripasovnice med Kranjem in Šenčurjem. »Za organizacijo takega protesta bi med drugim potrebovali tudi soglasje Direkcije RS za ceste (DRSC), kjer pa so mi pojasnili, da ga ne nameravajo izdati. Neprijavljenega protesta, na katerem bi lahko policija oglobila udeležence, pa si ne želim organizirati,« je pojasnil Sušnik.

»Glede na županove obljube o skorajšnjem začetku gradnje krožišča in zagotovilu direktorja DRSC Gregorja Ficka, da bodo storili vse, kar je v njihovi moči, da krožišče čim prej zgradijo, lahko le ugotovimo, da se je nekaj vendarle premaknilo. Na žalost pa je še vedno problem s pridobitvijo zemljišča od podjetja Ržišnik & Perc. Ker je to podjetje zadnjih dvajset let za občino Šenčur uspešno priprav­ljalo prostorske dokumente in tudi izvedlo šenčursko poslovno cono, bi bilo edino prav, da bi sedaj pokazalo dobro voljo in v splošno dobro soglašalo s prodajo zemljišča,« še razmišlja Sušnik in pri tem opozarja, da na krožišče čakajo že vse od leta 2005. Po njegovem je bila največja napaka stor­jena leta 2009, ko je občinski svet sprejel spremembo lokacijskega načrta za potrebe gradnje poslovne stavbe Cubis, saj bi tedaj morali šenčurski občinski svetniki vztrajati tudi pri uvrstitvi krožišča v omenjeni prostorski dokument. »Občina ima za krožišče rezerviranih okoli 600 tisoč evrov, nekaj rezerve je še na račun neporabljenih sredstev za gradnjo infrastrukture v coni, dodatno pa bi lahko sodelovali tudi podjetniki v coni, ki so doslej plačali le akontacijo komunalnega prispevka, in bi se krožišče lahko zgradilo, četudi država nima denarja. Kot slišim, v krožišču sedaj ne bo podvoza, zato občini ostane še nekaj več denarja, ki ga lahko založi namesto države,« razmišlja Sušnik in napoveduje, da bodo razmišljali o drugih oblikah pritiska, če se gradnja krožišča letos ne bo pričela.

»Ravno v torek (predvčerajšnjim, op. p.) je na direkciji za ceste sestanek, na katerem bo, tako pričakujem, razrešen problem z zemljiščem. Lastnik ga je namreč pripravljen prodati, le o ceni se še pogajajo,« pa je razložil šenčurski župan Miro Kozelj, ki pričakuje, da se bo gradnja krožišča začela še letos. »Izvajalec je že izbran, kljub okleščenim sredstvom DRSC pa je za nas najbolj pomembno, da je nekaj denarja za krožišče namenjeno tudi v državnem proračunu,« je povedal župan in pojasnil, da ima občina v svojem proračunu za krožišče rezerviranih 568 tisoč evrov. Krožišče se bo gradilo v načrtovani obliki, torej tudi s podhodom za pešce in kolesarje, je še zagotovil.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

V zadnji sezoni 45 različnih dejavnosti

V Kulturnem društvu Pod lipo Adergas so imeli maja občni zbor. Kot je pojasnil tajnik društva Silvo Sirc, so imeli v obdobju od lanskega maja do letošnjega maja v okviru društva 45 različnih...

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / sobota, 18. januar 2020 / 22:51

V Aleji zaslužnih Ločanov kip Marije Bračko

V Aleji zaslužnih Ločanov bodo prihodnji teden odkrili doprsni kip zdravnici dr. Mariji Bračko, ki je postavila temelje organiziranemu zdravstvu v Škofji Loki. Prva ženska med zaslužnimi Ločani.

Kranj / sobota, 18. januar 2020 / 22:47

Bo bolnišnica vračala denar?

Bolnišnica za ginekologijo in porodništvo Kranj je ena od petih, ki naj bi državi morale vrniti del sanacijskih sredstev.

GG Plus / sobota, 18. januar 2020 / 22:46

Kakšno šolo si želijo starši

Tudi starši imajo pravico (in po naši zakonodaji tudi dolžnost), da razmišljajo o tem, kakšna naj bi bila slovenska šola. Na začetku šolskega leta obravnavajo letni delovni načrt šole in ob koncu l...

Razvedrilo / sobota, 18. januar 2020 / 22:42

Kmetija ga ni spremenila

Tom Zupan prihaja s Primskovega, natančneje iz Gorenj pri Kranju. Simpatičnega 21-letnika smo spremljali v zadnjem šovu Kmetija na Pop TV. Pravi, da ga življenje na kmetiji ni spremenilo.

Kronika / sobota, 18. januar 2020 / 22:37

Zagorelo na skednju

V ponedeljek zvečer je v Mošnjah izbruhnil požar na gospodarskem poslopju in le hitri intervenciji okoli sto gasilcev gre zasluga, da se ni razširil na stanovanjski del objekta.