Janezu Poklukarju je svet zavoda Splošne bolnišnice Jesenice namenil še drugi direktorski mandat. / Foto: Gorazd Kavčič

Janezu Poklukarju nov mandat

Jesenice – Svet zavoda Splošne bolnišnice Jesenice je dosedanjega direktorja Janeza Poklukarja, doktorja medicine, soglasno imenoval za direktorja bolnišnice še za naslednje mandatno obdobje štirih let. Imenovanje mora potrditi še pristojni minister. Janez Poklukar jeseniško bolnišnico vodi od leta 2014, ko je bil junija imenovan za vršilca dolžnosti, avgusta pa je nastopil svoj prvi redni štiriletni mandat. »Središče prizadevanj v novem mandatu je in bo še vedno bolnik, za katerega pa je moč zagotoviti optimalno zdravljenje le ob zadovoljnem zdravstvenem delavcu, zato bomo energijo usmerjali v širjenje organizacijske in strokovne kulture zavoda, spodbujali strokovni razvoj zaposlenih in izvajali izobraževanja za področje komunikacije, kakovosti in organizacijske klime,« je ob imenovanju dejal Janez Poklukar. Njegovi cilji bodo, je napovedal, usmerjeni v izvajanje projektov, kot so projekt nove bolnišnice za potrebe akutne bolnišnične oskrbe, vzpostavitev invazivne angiološke diagnostike ter interventno angiološko in angiokirurško zdravljenje, vzpostavitev centra za abdominalne bolezni, projekt enote za možgansko kap, razvoj urološke dejavnosti in diagnostike in vzpostavitev mikrobiološkega laboratorija za lastne potrebe, ob tem pa še nadgradnja sistema vodenja kakovosti, raziskovalna dejavnost, razvoj tehnologije, optimizacija bolnišničnih kapacitet in razvojne usmeritve v organizaciji dela ter realizacija vseh ostalih strateških ciljev in projektov iz letos sprejete Strategije Splošne bolnišnice Jesenice do leta 2025.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Tretje mesto za Manco

Avstrijski Salzburg je konec tedna gostil turnir v karateju. Med tekmovalci iz 16 držav je nastopila tudi Kranjčanka Manca Urh, ki je nastopila v kategoriji U12. Manca je v katah...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / nedelja, 9. junij 2013 / 15:21

Medved že povzroča škodo

Medved na Gorenjskem že povzroča škodo. V Zgornji Radovni je poškodoval čebelnjaka, več škodnih primerov je pričakovati po prigonu živine na planinsko pašo.

GG Plus / nedelja, 9. junij 2013 / 15:19

S prijaznostjo si odpira vrata

Dijaška organizacija Slovenije je letos za naj dijaka razglasila dijaka tretjega letnika Gimnazije Škofja Loka Aleksandra Rajharda.

Kranj / nedelja, 9. junij 2013 / 15:17

Pesem gradi prijateljstvo

Učenci Osnovne šole Helene Puhar Kranj so pogumno stopili na oder in se izkazali v svojih glasbenih talentih. Premierni nastop pa je imela šolska folklorna skupina.

Šport / nedelja, 9. junij 2013 / 15:17

Dobro načrtujejo olimpijsko sezono

Člani naše biatlonske reprezentance so v Ramsauu in Salzburgu opravili testiranja za novo olimpijsko sezono, ki jo želijo pričakati čim bolje pripravljeni.

Nasveti / nedelja, 9. junij 2013 / 14:25

V tretje gre rado – Riva del Garda

Riva del Garda je lepo mesto na severu Gardskega jezera, že ob koncu 19. stoletja zdravilišče, letovišče, že tedaj razvit turistični kraj. Danes je raj za deskarje, gorske kolesarje in jadralce, po...