Nasmejana sta na pot proti Južni Koreji odšla tudi Kranjčana Anže Kuralt in Žiga Pavlin, ki si hokejski kruh služita v tujini. / Foto: Gorazd Kavčič

Risi se ne bojijo mraza

Na današnjem odprtju olimpijskih iger v Pjongčangu so napovedane temperature blizu dvajset stopinj pod ničlo, zato nekatere ekipe razmišljajo celo, da bi uvodno slovesnost izpustile. Naši hokejisti, ki so minuli torek odpotovali v Južno Korejo, pa so povedali, da je nočejo zamuditi.

Brnik – Veliko smeha, stiskov rok in dobre volje je bilo minuli torek na brniškem letališču, ko se je na pot proti Južni Koreji odpravljal največji del slovenske olimpijske reprezentance. Največ je bilo seveda hokejistov, saj je na pot odšlo 25 športnikov, poleg njih pa še enajst spremljevalcev, od trenerjev do tehničnih vodij in maserjev. Nekateri so na olimpijske igre potovali prvič, drugi so nastopali že pred štirimi leti v Sočiju.

»Zame je bila slovesnost ob odprtju olimpijskih iger v Sočiju res eno najlepših doživetij in upam, da bo tudi tokrat tako. Pričakujem, da bo vsaj tako dobro tudi v Južni Koreji. Če bo res zelo mraz, se bomo pač dobro oblekli,« je povedal Kranjčan Anže Kuralt, ki bo pri 27 letih že drugič nastopil na olimpijskih igrah. Olimpijske izkušnje pa še nima pomočnik trenerja Edo Terglav, Kranjčan, ki je vrsto let igral hokej tudi v Franciji, sedaj pa je glavni trener v Grenoblu. »Pričakujemo, da bo mraz, toda zima je pač del zimskih olimpijskih iger. Hokejisti smo mraza vajeni in mislim, da nam ne bo hudega. Škoda, ker ne bo igralcev lige NHL, toda takšna je odločitev. Kljub temu pričakujem zelo kvaliteten turnir,« je povedal izkušeni Edo Terglav, ki je veliko dobrih želja za igranje naše reprezentance dobil že v Franciji. »V našem klubu igrata tudi reprezentanta David Rodman in Boštjan Goličič. Igramo dobro, trenutno smo na lestvici na drugem mestu in v zadnjih dneh pred odhodom v Južno Korejo smo dobili zelo veliko čestitk in dobrih želja naših navijačev in vodstva kluba,« je tudi povedal Terglav.

Naše fante namreč tudi na letošnjem olimpijskem turnirju čaka težko delo, saj se bodo že na predtekmovanju pomerili z močnimi ekipami ZDA, Rusije in Slovaške. »Nikogar se ne bojimo, seveda pa spoštujemo vse ekipe. Mislim, da nas ne bo nihče podcenjeval, saj dobro vedo, da se lahko tudi opečejo. Mi bomo na vsaki tekmi nastopili po najboljših močeh in skušali kar največ iztržiti. Seveda se bo na turnirju poznalo, da ne bo igralcev iz lige NHL. Mi se na to pač ne oziramo, seveda pa bomo zelo pogrešali Anžeta Kopitarja. Mislim, da bi za nas pomenil precej več kot na primer za Kanado njihovih dvajset igralcev lige NHL,« je povedal Anže Kuralt, ki si želi, da bi reprezentanci uspelo, da bi tudi tokrat nastopila v četrt­finalu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kamnik / / 17:03

Osrečili otroke

Člani Športnega društva SAPPA iz Kamnika so že desetič organizirali humanitarni izobraževalno-terapevtski projekt Jadranje za jutri, namenjen otrokom s posebnimi potrebami.

Objavljeno na isti dan


Splošno / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Dnevi groze v Železnikih

"Poskusila sem zadelati vrata trgovine, nakar sem opazila svoj avto, ki ga je voda že nesla po cesti proti cerkvi. Hitro se napotim po torbico v skladišče, pa nisem več mogla odpreti vrat. Ničesar nis...

Škofja Loka / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Podlubnik znova pod vodo

Šolski center Podlubnik, dvorana in dijaški dom je po nekaj letih znova zalila deroča Sora.

Železniki / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Železniki morajo preživeti

Župan Mihael Prevc upa, da zaradi pogostih naravnih nesreč prebivalci ne bodo začeli zapuščati kraja, zato je treba poskrbeti za njihovo varnost.

Šenčur / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Srečanje, da se otroci ne bi zaljubljali med seboj

Na sončno, prvo septembrsko soboto so se pod Tavčarjevim kozolcem zbrali in spoznavali člani rodbine Andrejon.

Gorenja vas-Poljane / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Oktet ogrel duše in srca

Nastop Slovenskega okteta lepo zaključil prireditve ob zaključku obnove cerkve sv. Urbana.